Váš organismus dostává v chladném počasí pořádně zabrat. Měli byste mu proto v tomto období dodat dostatek vitaminů, které vám pomohou vyhnout se zbytečnému nachlazení i únavě. Přinášíme vám několik tipů, které podpoří váš imunitní systém.

V chladných měsících je samozřejmě důležité se teple oblékat. Ovšem změny teplot, kterým jste vystavováni, nese váš organismus špatně. Pokud se chcete vyvarovat zbytečným onemocněním, ale i únavě a ospalosti, měli byste začít věnovat pozornost dostatečnému přísunu vitaminů. Díky vitaminům můžete pomoci i vaší pokožce, která v tomto počasí opravdu trpí. Nezapomínejte na dostatečnou hydrataci. Kvalitní krémy uleví popraskaným rukám, pokožce s hydratací pomůže i dostatek zinku a vitaminů A, C, D, E a vitaminy skupiny B. Jejich dostatečný přísun můžete zajistit díky speciálním doplňkům stravy, které obsahují všechny vitaminy důležité pro vaši pokožku.

Studená voda a sauna

Váš imunitní systém posílí i otužování. Pravidelná ranní studená sprcha vaše tělo postupně skvěle otuží. Díky tomu budete imunní vůči spoustě nemocí, které vás jen tak nedostanou. Skvěle funguje i sauna, v níž se vaše tělo navíc zbaví oxidantů. Vašemu organismu prospěje i pravidelný pohyb, třeba častá rychlá procházka na čerstvém vzduchu udělá s vaším imunitním systémem zázraky.

Kromě pravidelného pohybu se však nezapomeňte soustředit ani na dostatečný přísun antioxidantů, které vaše tělo skvěle očistí. Stejně tak váš imunitní systém posílí dostatečná konzumace vitaminů E a C. Zaměřte se hlavně na čerstvou zeleninu a ovoce. Dělejte si zdravější svačiny či si pochutnejte raději na salátu než na smaženém jídle. Spoustu vitaminu C najdete například v kiwi, brokolici či zelí.

 

Foto: pixabay/efes/auntmasako