Dobrý den, máme s manželem už dva roky problémy. Snažíme se s tím něco dělat, protože nám oběma na našem vztahu záleží. Začalo se to mezi námi zlepšovat a dokonce jsme spolu začali po dlouhé pauze znovu spát. Ale přes to všechno jsme se rozhodli na doporučení navštívit párového terapeuta. Terapeut nás vede výborně, hodně jsem si to začala uvědomovat a pomalu začala chápat, zda ty naše problémy nebyly předzvěstí toho, že se prostě k sobě nehodíme. Jenže si tím nejsem tak úplně jistá, protože nevím, zda nakonec nehraje roli to, že jsem terapeutovi absolutně propadla a zamilovala se do něho. Pokaždé když máme na terapii jít, těším se, že ho zase uvidím. Nevím, zda už to nemám nějak nastavené v hlavě, ale připadá mi, že i on vůči mně není lhostejný. Poraďte prosím, co mám dělat? Eva, 32 let.


Milá Evo, toto je každopádně opravdu složitá situace. Ono se to občas stane a i my jsme jenom lidi, takže nejste první, ani poslední, kdo se zamiloval do svého terapeuta. Nicméně, být vámi, snažila bych se opravdu rozlišit, zda se nejedná pouze o poblouznění vzhledem k tomu, že nyní řešíte s manželem problémy a nejste si jeho vztahem s ním jista, nebo zda opravdu je to jasný signál toho, že s manželem být už nechcete. Pokud jste už rozhodnuta, že s manželem je konec, bylo by dobré terapie ukončit a možná si s vaším terapeutem o všem promluvit a uvidíte, jak na tom je i on. Vzhledem k jeho postavení by si neměl dovolit vám nic projevovat během terapií. I to je důkazem jeho profesionality. Tak vám držím palce.

Máte pro Evu vlastní radu? Napište do komentářů.

Potřebujete sami poradit? Napište Martě na marta.medilkova@centrum.cz

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.