Dobrý den, jsem vdaná 5 let. Máme s manželem malého 4letého syna. Před prázdninami jsem potkala na koncertě muže. Je ženatý, má dvě děti. Strávili jsme spolu krásný večer a od té doby jsme si každý den psali a třikrát se viděli.  Vše bylo tak krásné, romantické. Najednou z ničeho začal psát sporadicky, jeho zprávy už nebyly tak přesvědčivé. Já se tím trápila, tak jsem se rozhodla to celé ukončit. Ale vzápětí jsem toho litovala, velmi jsme si rozuměli, nikdy jsem nic takové neprožila. Když jsem to chtěla vrátit zpět, tak on na to už nereagoval. Poraďte mi, prosím, nevím jak dál… jsem zoufalá. Jitka, 32  let.

Milá Jitko, a nebyla byste jste zoufalá zrovna tehdy, když by zprávy rozvolnil úplně? Z původní intenzity často vzniká rychlejší ústup. Zřejmě to byl krásný flirt, únik z každodenní rutiny a to manželské i rodinné reality. Ale je otázkou, zda se to mohlo vyvíjet v budoucnu dále. Není spíše lepší v sobě nechávat ta krásná slova a prožitky? Bylo to pravděpodobně jen vytržení, hezké a krásné vytržení, romantika, ale ne reálný život. Snad vám to pomohlo na situaci alespoň trochu nahlédnout. Přeji vám hodně sil a věřte, spousta žen ani tu romantiku nikdy v životě nezažije. Buďte ráda, že jste ji mohla zažít.

Máte pro paní Jitku vlastní radu? Napište do komentářů.

Potřebujete sami poradit? Napište Martě na marta.medilkova@centrum.cz

Foto: profimedia

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.