Dobrý den, žiji s přítelem již tři roky, jsem spokojená a nechci nic měnit. Měla jsem však samozřejmě ve svém životě více vztahů a nemohu si pomoct, ale mám dost často v mysli jednoho muže, který mi i nedá někdy spát. Měla jsem s ním sice krátkodobý vztah, ale byl dost intenzivní a na konci s dost nejasným vysvětlením odchodu. Možná si říkám, že mě to mělo něco naučit, ale i když se to tak snažím brát, tak si často přehrávám naše dialogy… Docela mě to ničí a chtěla bych z toho co nejrychleji nějak vyjít ven. Je to vůbec možné? Markéta, 29 let.

Milá Markéto, zkuste to brát tak, že vás měl onen muž třeba něčím v životě inspirovat. A to je důležité. Jsou to totiž okamžiky, kdy je naše mysl nejvíce otevřená a nejlépe se učí. A jednou z možností jak se posunout dále je udělat to tak, že se zamilujeme. Pokud v daném vztahu však nevidíme žádný další vývoj, je dobré vzít toto opravdu jako rozvoj svého vlastního potenciálu. Vzpomeňte si například, čím jste se nejvíce přitahovali. To by měla být kvalita, kterou můžete v sobě rozvinout. Když se vám to povede, pocítíte velkou sílu, změny na sobě a hlavně úlevu. Ale rozumím tomu, že je to těžké. Ono cokoliv, co je velmi přitažlivé je náročné. Věřím však, že by se vám mohlo brzy ulevit. Přece jen, život jde dál. Držím vám palce.

Máte pro Věru vlastní radu? Napište do komentářů.

Potřebujete sami poradit? Napište Martě na marta.medilkova@centrum.cz

Foto: profimedia

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.