Dobrý den, známe se s přítelem dva roky. Každý den si píšeme, trávíme spolu volný čas, o všem si říkáme a je mi s ním dobře. Vždy když mám potřebu jakoukoliv, tak mi vyjde se vším vstříc. Dohodli jsme se, že spolu začneme konečně bydlet. Jenže on najednou od vzájemné dohody odstoupil, že „určitě ano v budoucnu“, ale že se na to nyní ještě necítí. Nevím, co si o tom mám myslet, jsem z toho zoufalá… Mám ho hrozně ráda a on má najednou takový postoj. Zkoušela jsem o tom s ním mluvit, ale řekl mi, ať na něho netlačím, že se vše nějak vyvrbí… Anna, 27 let.

Milá Anno, zkuste být v klidu. Nenapadlo vás třeba i to, že může být z tak „úzkého“ kontaktu s vámi již přetížen a zahlcen? Pokud o něho opravdu stojíte, možná by stálo za to, se i nad tímto zamyslet. Zkusit tzv. ubrat nohu z plynu a nechat jeho i sebe více dýchat. Dost často to vztahům prospěje. Pokud by to však nezafungovalo, je asi problém někde jinde. Pak by bylo dobré s ním o všem promluvit a jasně si říci co se děje. Nemá smysl se moc dlouho motat v nevyjasněné vztahu, to nikam dost často nevede. Každopádně vám držím palce. Uvidíte. I kdyby to nedopadlo dobře, neznamená to, že je to pro vás špatně. Život jde dále, a dost často i lépe než jsme si kdy dokázali představit.

Máte pro Annu vlastní radu? Napište do komentářů.

Potřebujete sami poradit? Napište Martě na marta.medilkova@centrum.cz

Foto: pixabay.com/Free-Photos

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.