Před nějakou dobou mě opustil manžel, odešel za mladší. Máme malou dceru a situace je velmi náročná. Stále mám manžela ráda, ale na druhou stranu jsem na něho hrozně naštvaná. Vztah s dcerou se naštěstí nepřerušil a vše nějak v rámci možností funguje. Ale já se prostě cítím hrozně. Co mám dělat? Petra

Milá Petro. Rozumím a jestli vás to uklidní, stalo se mi před nedávnem totéž. Manžel sice neodešel za mladší, ale do ústraní a ještě k tomu se přestal o syna zajímat. Co se týče vás, nejprve je důležité, abyste si utřídila samu sebe a postavila se na vlastní nohy, navzdory složité situaci. Je to těžké, ale určitě to dokážete. Poté si musíte uvědomit, zda máte stále ještě o manžela zájem a zda existuje šance, že byste s ním navázala kontakt a snažila se s ním o celé situaci promluvit. Jen bych poradila, abyste se zkusila udržet, pokud manžela chcete zpět, a nesnažila se mu vyčítat co se stalo. To je totiž cesta zpět. No a uvidíte, jak bude reagovat. Nechte tomu čas, nikam nespěchejte. A pokud přes toto všechno manžel zájem mít nebude, tak si můžete být jista, že vaše cesta vede již jinudy a věřte tomu, že vždy bude ta nejlepší pro vás i když může být ze začátku trnitá. Přeji, ať se vám brzy uleví.

Máte pro paní Petru vlastní radu? Napište do komentářů.

Potřebujete sami poradit? Napište Martě na marta.medilkova@centrum.cz

Foto: Depositphotos/nd3000

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.