Jsem 5 let vdaná a před půl rokem se nám narodil syn. S manželem jsme měli vždy dobrý sex, ale už v průběhu těhotenství manžel ztrácel zájem a po narození syna ochladl úplně. Zkoušela jsem s ním o tom mluvit, ale manžel odpovídá spíše vyhýbavě a uzavírá se do sebe. Jsem z toho už trochu zoufalá. Poradíte co s tím?Andrea.

Milá Andreo, půl roku po porodu by bylo dobré řešit důvod motivace vašeho manžela k sexu. Co se změnilo a co ji ovlivňuje. Mohou v tom hrát roli vnější (strach zda zvládnu roli otce) i vnitřní důvody (výčitky, únava).  Manžel může být ve stresu a jakýkoliv stres je bohužel brzdou k vzrušení. Už nejste sami a máte doma „malého vetřelce“ a to může být problém a hrát velkou roli ve vašem intimním životě. Možná jste se po porodu změnila i vy sama a manžel si jen netroufne o tom s vámi hovořit. Je nezbytné, abyste jako partneři na erotice vzájemně pracovali a nečekali, že se to tzv. samo „spraví“. Zkuste o tom s manželem otevřeně hovořit. Zkuste s ním mluvit o jeho pocitech anebo mu navrhnout návštěvu terapeuta. A pokud by to bylo těžké, možná by byl nakloněn navštívit párový seminář. Na internetu najdete k takovým seminářům spoustu informací. Přeji vám, ať se ledy prolomí.

Máte pro paní Veroniku vlastní radu? Napište do komentářů.

Potřebujete sami poradit? Napište Martě na marta.medilkova@centrum.cz

Foto: Profimedia.cz

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.