Dobrý den, nevím co mám dělat. Chodím s přítelem téměř 2 roky. Bydlel se mnou a s moji roční dcerou ve společné domácnosti. Jsem na něj dost fixovaná, snad i žárlivá. Před nedávnem mi oznámil, že jede za kamarádem na chatu a já ztropila šílenou scénu. Několikrát jsem mu i v záchvatu řekla, ať se odstěhuje, byla jsem naštvaná. On vždy prosil, abychom se udobřili, že se nic neděje. Vše bylo pak opět krásné. Před týdnem se však stalo to, že se sám odstěhoval. Oznámil mi, že náš vztah nekončí, jen prý mi dává šanci na sobě zapracovat. Mé záchvaty mu nedělají dobře. Jsem z toho špatná, neustále brečím, nespím a nemůžu se uklidnit. Nevím, kde mám začít a bojím se, že se už nikdy nevrátí zpátky. Jsem zoufalá. Věra, 29 let.

Milá Věro, nebuďte smutná, vždyť se zatím nejedná o rozchod. Prostě vám dal jen najevo, co mu nevyhovuje. Je moudrý a rozvážný a má vás rád. Buďte za to ráda. Můžete takto opravdu, pokud chcete na sobě zapracovat. Máte čas alespoň v klidu přemýšlet nad důvody vaší závislosti na něm. Zkuste si přečíst o tom nějakou literaturu. Zkuste se i zamyslet nad tím, z čeho vaše závislost na mužích pramení. Možná dojdete k něčemu hlubšímu, co je potřeba rozklíčovat. Držím vám k tomu palce.

Máte pro Věru vlastní radu? Napište do komentářů.

Potřebujete sami poradit? Napište Martě na marta.medilkova@centrum.cz

Foto: Profimedia.cz

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.