Dobrý den, žiju s přítelem již druhý rok. Téměř rok a půl to bylo hezké, ale nyní se to nějak zvrtlo a začal mi zakazovat různé věci. Vadí mu, že se příliš maluji, že nosím příliš krátké šaty, snažil se mě již před nějakou dobou odříznout od kamarádů. Začali jsme se kvůli tomu hádat. Hádáme se nyní už kvůli blbostem. Pokaždé mi vyčte, že něco dělám špatně. Snažila jsem se s ním o tom mluvit, ale nechce se o ničem bavit a stále mi tvrdí, že je vše v pořádku, že hledám na všem jen mouchy. Největší problém asi nyní je to, že jsem zjistila, že jsem s ním těhotná. Jsem ve 2. měsíci těhotenství. Co mám dělat? Eva, 27 let.

Milá Evo, to, co popisujete není vůbec jednoduché. Myslím, že sama jste již pochopila, že váš přítel si vás začíná nárokovat a snaží se mít nad vámi převahu. Z hlediska toho, že jste těhotná bych opravdu s ním začala vážně o věcech mluvit. A vyhledala k tomu i odbornou pomoc. Pokud by na to neslyšel, tak se snažte být trpělivá, zkuste i změnit svůj postoj k němu, jste těhotná a musíte být nyní co nejvíce v klidu. Když by nic nezabralo, tak si zkuste sjednat nějakou pomoc, abyste těhotenství přestála ve zdraví a pokud nenastane změna po narození dítěte, budete muset asi začít věci s ním přehodnocovat. Je to složité, ale než žít ve stresu s partnerem, který nehodlá změnit svůj postoj k vám, je lepší si zřejmě zařídit život jinak. Držím vám k tomu palce.

Foto: profimedia

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.