Dobrý den, obracím se na vás asi s ojedinělou prosbou, ale už nevím, co mám se sebou dělat. Můj současný problém je totiž sex. Jsem svobodná, nemám stálého partnera ani děti. Měla jsem vždy vyšší potřebu sexu, takže si myslím, že jsem asi promiskuitní. A zřejmě už chápu, že střídání partnerů je pro mě únik před realitou, problémy, vnitřním napětím, sama před sebou… Je to pravděpodobně má závislost, protože jinak nepiji ani nekouřím. Velmi bych chtěla stálého partnera a rodinu, ale neumím nějak v sobě to, co popisuji, zastavit. Jsem zoufalá. Co mám dělat? Veronika, 27 let.

Milá Veroniko, nejprve si velmi vážím vaší otevřenosti. Věřím totiž, že toto není vůbec jednoduché sdílet. Spokojeně prožívaný intimní život souvisí se schopností sdílet emoční blízkost a také se pojí s vřelostí k druhému partnerovi včetně vřelosti k sobě samému. A zde je možné, že z toho všeho máte neopodstatněný strach. Může to souviset s něčím, co jste prožila v minulosti. Je otázkou, kde je v tomto zakopaný pes. Ale je dobře, že si všímáte toho, že promiskuitou utíkáte sama od sebe to je výborné přiznání a s tím můžete pracovat dále. Ať už pod terapeutickým dohledem, nebo sama. Zkuste se tedy zastavit a i přes obtíže, které se dostavují se zkuste hlouběji zabývat svým nitrem a hledat důvody, proč se vám toto děje, tak abyste došla k větší spokojenosti a naplnění, a nemusela už být závislá na vnějších faktorech ve vašem životě. V tomto případě střídání partnerů a závislosti na sexu.

Držím vám k tomu palce.

Máte pro Veroniku vlastní radu? Napište do komentářů.

Potřebujete sami poradit? Napište Martě na marta.medilkova@centrum.cz

Foto: depositphotos/Lebval

Je Gestalt koučem a zabývá se dále studiem Gestalt terapie. Praktikuje aromaterapii a má ráda, když může svým dotekem pomoci lidem při jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii, proto pracuje s technikou AromaTouch. S radostí se také podílí na projektu Rozšířená rodina. Ve volném čase cvičí jógu, čte odbornou literaturu zaměřenou převážně na osobní růst, ráda píše, cestuje, má ráda kulturu a umění.

1 komentář

Comments are closed.