Podprsenka a kalhotky, tak jak je známe dnes, jsou součástí našeho šatníku jen sto let. Jsou to dva nejmenší kousky oblečení, ale mohou nám připravit ty největší problémy a trapasy. Jak vybrat to správné prádlo, jak se orientovat v nabídce střihů a materiálů, jak poznat své tělo a styl, který naší postavě nejvíce lichotí? V tom nám poradí profesionální stylistka prádla Žaneta Ilutanová.

Můžete mi říct, co jsou panty? A jaký je hlavní rozdíl mezi nimi a např. klasickými či bokovými kalhotkami? Vlaďka Ř., Plzeň.

Krajkové panty.

Ahoj Vlaďko, ten rozdíl je velký a pro holky zásadní. V pantech máš v upnutém oblečení nejvíce sexy zadek. Boxerky, panty a šortky má v oblibě hlavně mladá generace. Jde o dámské kalhotky se sníženým pasem a různě dlouhým nohavičkami. Ale nejdůležitější, co je odlišuje např. od klasických kalhotek je to, že panty mají u zadního dílu uprostřed šev, který kopíruje tvar zadečku. Takže látka dokonale obepne a vyrýsuje obě jeho půlky. Navíc panty, nebo jen ten zmíněný zadní díl nemají většinou v nohavičkách gumičky, jejich funkci zastane krajka nebo léga. Proto je holky rády nosí pod upnuté kalhoty. Jsou ideální volbou pro chlapecké postavy, protože opticky rozšiřují boky. Drobnou nevýhodou zůstává fakt, že opticky zkracují nohy. Hodně podobné jsou panty s brazilkami. Taky mají šev na zadním díle, taky bys v nohavičkách nenašla u´gumičky. Jen toho materiálu je na předním i zadním díle po čertech málo. Brazilky jsou příjemnou alternativu pro ty, co nerady nosí tanga.

Potřebujete poradit například s výběrem vhodného prádla? Napište paní Žanetě svůj dotaz a ona vám pomůže váš problém vyřešit.

Profesionální stylistka prádla z Triola a.s. Na ŽenyDívky.cz pro vás připravuje módní poradnu.