Jednorožci, kam se podíváš. Vypadá to, jako by trend Barbie vymizel a dívčí svět zcela pohltilo magické stvoření s duhovou hřívou. Mytologické zvíře po staletí symbolizuje čistotu, krásu, panenství a tajemné kouzlo. Zvíře využili ve svých dílech jak spisovatelé, tak filmaři i malíři. Jednorožec se objevil například ve známé sáze o čarodějnickém učni Harrym Potterovi či v knižním díle Alenka za zrcadlem. Není se tedy čemu divit, že byl na základě jejich oblíbenosti vytvořen Den jednorožců, který připadá na 9. dubna. Svátek byl vytvořen k tomu, aby lidé nezapomněli, že život může být trochu zábavnější, když do něj necháme čas od času vklouznout malé kouzlo.

Popusťte v dubnu uzdu fantazie a užijte si tento den naplno. Za redakci jsme pro vás připravili několik tipů, jak se na takový unikátní den připravit. Nazujte se tedy do oblíbených a měkoučkých papučí, jak jinak než ve tvaru jednorožce, a jdeme na to.

K takto jedinečné příležitosti je potřeba si vytvořit i originální look. Zaskočte do nejbližšího obchodu a nakupte vše potřebné od stínů pastelové barvy po barevný lak na vlasy. Nemusí však zůstat jen u tradičního stínování, fantazii se meze nekladou. Nedávno se objevil trend očních linek ve tvaru rohu jednorožce, lze jej vykouzlit během pár minut. Rychlé a originální.

Zde je jednoduchý návod:

Co by to byl „unicorn“ styl bez pořádné duhové barvy ve vlasech. Po aplikaci barevného laku, který je běžně k dostání, se vrhněte na originální účes. Stačí vám k tomu kulma, lak, pinetky a trocha trpělivosti.

Video pro inspiraci:

Pokud jste vykouzlili svůj osobitý jednorožčí look, postněte své fotky na svůj Instagram a označte je pod heslem #unicornzenydivkycz

Text: -tya-

Foto: pixabay.com/MjBreiva

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.