Přidejte se i vy k módní vlně budoucnosti a pořiďte si originální doplněk, kterým alespoň malým dílem pomůžete přírodě.

Recyklace je slovem 21. století a své místo má i v módě. Čeští návrháři dokáží z vyhozených, nepotřebných materiálů vyrobit opravdu krásné kousky. Již legendární jsou kabelky a taštičky z automobilových bezpečnostních pásů… avšak materiálů, které si zaslouží druhou šanci, je spousta a kolekce z těchto výrobků se stále rozrůstají.

ZasPas

Co s vyřazenými bezpečnostními pásy z aut, které končí ve spalovnách? Architektka Tereza Lstibůrková si s touto otázkou poradila opravdu originálně a výsledkem jsou naprosto úžasné taštičky, kabelky, batohy a peněženky, do kterých se zamilujete na první pohled.

 

Zdroj: www.zaspas.cz

MUSTACHES

Originální, s příběhem, recyklované a ručně šité v Česku – přesně takové jsou tašky, pouzdra a obaly na telefony Mustaches, které se vyrábějí z recyklovaných autoplachet. A jaký příběh bude mít vaše nová taška?

 

Zdroj: www.mustaches.cz

RESPIR0

Veškeré výrobky Respiro jsou vyráběny s láskou a je to na nich vidět. Nebojte se neznámého a propadněte fenomému up-cyclingu. Produkty Respiro budou vašim věrným, stylovým průvodcem.

 

Zdroj: www.respiro.cz

RECYCLE VINTAGE STORE

Útulný obchod na Letné si podmaní každého milovníka módy. Seženete zde second handové kousky i upcyklovanou módu. Prostě ráj na zemi, kde dbají na originalitu, kvalitu i nadčasovost a to vše za rozumné ceny.

Zdroj: FB Recycle Vintage Store

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.