Projekt BackYard sdružuje patnáct českých a slovenských designérů, kteří se specializují na výrobu oblečení, kabelek, šperků a porcelánu. Všechny je spojuje nejen láska k designovým produktům, ale i fakt, že si u svých značek řeší vše od výroby až po prodej svépomocí. Nyní se společně snaží otevřít nový multifunkční „dvorek“ přímo v srdci foglarovských Stínadel.

BackYard do nedávna úspěšně fungoval jako showroom a šperkařské ateliéry na malebném dvorku V Jirchářích. „Před pár lety jsme se potkali se společnou touhou vytvořit prostor, který nejenom nabídne alternativu k zavedeným módním podnikům, ale zároveň i umožní přímo na místě naše artefakty vyrábět a být v kontaktu se zákazníky. Povedlo se nám ho vytvořit, ale pak bohužel celý objekt koupil developer, takže jsme se museli vystěhovat a hledat jiné místo, kde bude možné realizovat naše sny,“ říká návrhářka Kristýna K., zakladatelka BackYardu.

Projekt v tuto chvíli už začíná fungovat na nové adrese. „Našli jsme si nový “dvorek” přímo v srdci Stínadel, na Kozím plácku v Praze. Sebrali jsme úspory, půjčili si od příbuzných i kamarádů a prostor si sami upravili. Za jediný měsíc se nám podařilo dát nový BackYard do stavu provizorní funkčnosti, abychom stihli důležitou předvánoční sezónu. To ale neznamená, že máme hotovo. Chybí nám ještě spousta věcí: nábytek, zázemí dílen, osvětlení a veškeré vybavení. Ale hlavně nechceme skončit jen u „pouhého“ showroomu,“ popisuje Kristýna K.

Showroomem to nekončí

Nový objekt nabízí i velké podzemní prostory, které si přímo zaslouží proměnit se v galerii či kreativní centrum, kde se budou pořádat šperkařské i oděvní workshopy. „Chceme nadále vyrábět šperky, oblečení, doplňky i další krásné věci a scházet se svými zákazníky přímo u nás. Do budoucna si přejeme, aby BackYard nabídl každému příležitost tvořit a vystavovat. Ke splnění všech těchto snů nám momentálně chybí potřebné finance. Peníze se snažíme sehnat na Hithitu,“ doplňuje Kristýna K.

Projekt BackYard lze momentálně podpořit prostřednictvím sbírky na crowdfundingovém portálu Hithit.cz, kde je připravená celá řada atraktivních odměn, které poslouží třeba jako originální vánoční dárek. Přispěvatelé si mohou zakoupit například kožený náramek, tričko, trenýrky, čepici, manžetové knoflíčky, netradiční vánoční ozdoby atd. K dispozici jsou i zážitkové odměny jako třeba pivo s Kristýnou K., inspirativní večeře s designery nebo šperkařský workshop.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.

1 komentář

Comments are closed.