Kostky jsou nadčasové a jako vzor na oblečení a doplňcích se objevují v podzimních kolekcích módních návrhářů téměř pravidelně. Ani letos tomu nebude jinak – kostkované oblečení se stalo poznávacím znamením letošní podzimní a zimní sezóny! Máme pro vás tipy na módní kousky, které nesmí ve vašem šatníku chybět!

Kostky se teď nosí ve velkém! Kostkované kalhoty, kabáty, sukně a především šaty, dominovaly módním přehlídkám předních značek jako jsou Michael Kors, Armani, Dior či Burberry. Vzor, který tak trochu připomíná školní uniformy, se objevuje v nových barevných provedeních i v kombinaci s krajkami.

Jaký kousek oblečení zvolit?
Nosí se výrazné i méně nápadné vzory, barevné i černobílé kombinace. Kostky sluší každému a oblečení s čtyřhranným vzorem se hodí pro volný čas i do kanceláře.
Pro ty, co se nebojí vyniknout, je ideální skotská kostka. Žena zahalená v tartanu bude nepřehlédnutelná. Kdo by se ve výrazném outfitu necítil dobře, ten ať sáhne po jemné černo-bílé preppy kostce. Je nadčasovou klasickou a snadněji se kombinuje s dalšími kousky oblečení. Také zbytečně neupozorní na případné problematické partie postavy a je proto vhodná i pro ženy s plnější postavou.

 

Pelerína, Cellbes, 2299 Kč

 

Kostkované šaty, Esprit, 1699 Kč

Legíny, Cellbes, 899 Kč

Kabát, Esprit, 3499 Kč

 

Jak kostky nosit?
Nejlépe v kombinaci s jednobarevnými kousky oblečení v neutrálních odstínech, díky nimž krásně vyniknou. Nesnažte se kombinovat více kostkovaných vzorů dohromady. Celkový dojem by nevypadal hezky. Zde platí: méně je někdy více!
Pro ty, kdo chtějí být trendy ale na kostkované oblečení si netroufají, jsou řešením doplňky. Kostkované kabelky, boty, čepice a šály skvěle doplní jednoduchý look, který bude díky nim působit originálně.


Kabelka, Deichmann, 399 Kč

Lodičky, Deichmann, 799 Kč

 

Více tipů na podzimní módu najdete zde

Foto: depositphotos.com