Léto už končí a s ním i hlavní dovolenková sezóna. Pokud jste ale svou příležitost k relaxaci dosud nevyužili, nezoufejte. I na podzim se dá naplánovat skvělá dovolená. Jen je třeba zamířit trochu dál. A nemusí to být úplně drahé.

Exotické destinace jsou díky snadné dosažitelnosti a příznivým cenám dostupné pro každého. Dopřejte si relaxaci u Rudého moře v Egyptě, koupání v teplých vodách Perského zálivu ve Spojených arabských emirátech nebo odpočinek na krásných thajských plážích.

Egypt – tajuplná říše faraonů a brána do Afriky

Velkolepý Egypt doslova překypuje kulturními skvosty. Milovníci historie sem přijíždějí hlavně kvůli pyramidám, o nichž toho tolik slyšeli, a zklamaní určitě nebudou!

Cheopsova pyramida v Gíze je jediný ze sedmi divů antického světa, který dosud stojí. Svou velikostí a starobylostí vzbuzuje skutečný respekt. O pozornost se s ní přetahuje Velká sfinga, nejstarší známá monumentální socha.

Důvodů, proč navštívit Egypt, by se však našlo více. Můžete např. obdivovat starožitnosti v káhirském muzeu, prozkoumat starověké chrámy, toulat se ulicemi Alexandrie lemovanými nádhernými budovami evropského stylu, ochutnat lahodnou egyptskou kuchyni nebo obdivovat rozmanité zboží místních bazarů.

Přestávku od památek a únavného vedra vám poskytnou plážová letoviska s luxusními hotely, all inclusive komfortem a bohatými možnostmi vodních sportů, nakupování i zábavy. V tomto směru patří k nejoblíbenějším oblast Hurghady, Sharm El Sheikh či klidnější středisko Marsa Alam, ideální pro rodiny. Rudé moře láká teplou vodou a podmořským životem poskytujícím dobré příležitosti k potápění.

SAE – synonymum luxusu s mnoha superlativy

Spojené arabské emiráty, symbol bohatství a přepychu, už nejsou místem jen pro majetné obchodníky. Staly se oblíbenou destinací pro všechny turisty bažící po exotice. Pozornost přitahují moderními vymoženostmi, ohromnými mrakodrapy, umělými ostrovy ve tvaru palem i luxusními hotely.

Největším klenotem je v tomto směru sedmihvězdičkový Burdž Al Arab v Dubaji. Nabízí ty nejúžasnější zážitky, od výletu helikoptérou přes soukromé pláže po doplňkové vozidlo Rolls-Royce.

Samotná Dubaj superlativy jen hýří. Vedle nejpřepychovějšího ubytování má také nejvyšší mrakodrap Burdž Chalifa, největší nákupní centrum Mall of the Emirates, největší ruské kolo Dubai Eye či nejdelší metro. Až se dostatečně vynadíváte na ty nablýskané skvosty, odpočiňte si na bělostných písečných plážích nebo vyzkoušejte některý z vodních sportů.

Thajsko – lákavá exotika s nádechem orientu

Thajské království představuje oblíbený cíl turistů toužících po romantice a poznání. Zároveň nabízí léty prověřenou exotiku, která rozhodně nezklame. Vydejte se na dovolenou k průzračnému moři, kde na vás čekají nejen pěkné pláže, ale i luxusní hotely, pestré možnosti rodinných aktivit, proslulá kuchyně a velkolepé stavby.

nejnavštěvovanějším lokalitám patří hlavní město Bangkok, proslulé letovisko Pattaya, ostrov Phuket a ostrov Koh Samui.

Bangkok nabízí řadu rozmanitých atrakcí, včetně největší zoo v jihovýchodní Asii, slavné uličky lásky Patpong a hojně navštěvované hadí farmy.

Pattaya se pyšní nesčetnými bary, diskotékami a kabarety, takže milovníci bujarého nočního života si zde přijdou na své. Zájem vzbuzují i okolní korálové ostrovy, exotické restaurace či buddhistické chrámy.

Největší ostrov Thajska, zmíněný Phuket, s nejznámějším turistickým střediskem Patong Beach má báječné podmínky ke koupání. Navštívit tu lze také muzeum mořských měkkýšů nebo akvárium. Ať už dáte přednost poklidné plážové dovolené nebo vzrušujícímu poznávání místní kultury, rozmanité Thajsko vás jistě okouzlí.

3 KOMENTÁŘE

 1. Super tipy, na dovolené v Egyptě jsme byli loni a můžu jenom doporučit. Je to teda spíš o válení na pláži ale to bylo přesně to co jsme potřebovali.

  Příští rok se s partou přátel chystáme vydat na Bali, chtěli bychom tentokrát trohu dobrodružství – sopky, příroda a podobně. Zatím řešíme s jakou cestovkou se tam vydat přemýšlíme nad toutoDovolená Bali, máte s nimi nějaké zkušenosti, popřípadě, uměli byste doporučit nějakou jinou?

  Děkuji, Standa

  • Skuste pozriet China tours. Ti su na Aziu mega, b.rok idem s nimi do Japonska.
   A uzite si to😀

 2. Nejvíc mi vadí, že cestovky stále nabízejí dovolenkové pobyty v muslích zemích a nedají pokoj, tak tam kde žijí muslové já nikdy nepojedu. Nikdy, nikdy, nikdy!

Comments are closed.