Kondice pleti není jen odrazem vaší psychické a fyzické pohody, ale podepisuje se na ní i péče, kterou ji věnujete. Tu však není potřeba přizpůsobovat jen typu pleti, ale zároveň i ročním období, z nichž každé vyžaduje něco jiného.

Zatímco léto je pro pleť náročné zejména kvůli slunečním paprskům, podzim je ideální období na to, abyste pokožku připravili na nadcházející sychravé a lezavé měsíce. Jak na to?

Zbavte pleť všech nečistot

Přestože spoustu žen v létě nepoužívá tolik make-upu, i časté používání opalovacího krému dokáže způsobit pěknou paseku. Není se tak čemu divit, pokud pozorujete, že je vaše pokožka zanešená a že máte ucpané póry. To se mj. může projevit tím, že se pleť více mastí, na některých místech jsou však suché flíčky či dokonce vyrážka. Ucpané póry poté samozřejmě vedou k zanícení a je to právě podzim, kdy se nejvíce objevují nedokonalosti pleti v podobě akné.

Na čase je tak vytáhnout ty nejsilnější zbraně a pokožku řádně vyčistit. Pomohou vám k tomu zejména hloubkové čistící masky či pleťový peeling. Za nás doporučujeme kosmetiku NevO Dead Sea Spa, která se zaměřuje na výrobu kosmetiky obsahující minerály z Mrtvého moře a prospívá tak zejména lidem s problematickou pokožkou. V nabídce této kosmetické značky najdete například hloubkově čistící bahenní pleťovou masku, která odstraňuje toxiny a nadbytečný kožní maz, a to zejména na problematické T-zóně.

Maska nevysušuje pokožku, znormalizuje ji a odstraní i odumřelé a suché kožní buňky. Při pravidelném používání jednou týdně brzy začnete pozorovat, že se stáhnou póry a mizí černé tečky. Čištění pleti touto maskou můžete proložit i používáním minerálního pleťového peelingu, který obsahuje drobné krystalky soli z Mrtvého moře a drcená jadérka z meruňky. Pleť je po prvním požití prokrvená, vyhlazená a viditelně rozjasněná.

Řádně hydratujte

Podceňovat nelze ani hydrataci, avšak v toto roční období se již vyplatí sáhnout po mastnějším a výživnějším krému, než na který jste byli během léta zvyklí. Správný hydratační krém by měl pleť zvláčnit, vyživit a lehce se vstřebávat. Velmi oblíbený je například povzbuzující denní krém NevO, který poskytuje okamžitou úlevu od suché a napjaté pokožky. Krém obsahuje vitamin C, který rozjasňuje pleť a zabraňuje vzniku pigmentových skvrn. Je taktéž velmi vhodný pod make-up, neboť se lehce vstřebává, avšak během celého dne zásobuje kůži hydratačními složkami.

Krása vychází zevnitř

Nezapomínejte také na to, že péče o pokožku souvisí i s tím, jak o sebe pečujete zevnitř. To, co jíte a pijete, totiž nemá zdaleka vliv jen na vaši postavu. Zařaďte tedy do jídelníčku potraviny obsahující vitaminy C, B, A, E a minerály jako zinek, selen, draslík a vápník, které pokožku regenerují a podporují hojení a tvorbu kolagenu. Dodržování pitného režimu by poté mělo být samozřejmostí, vyvarujte se však přílišné konzumace alkoholu a uměle slazených nápojů.

foto: shutterstock.com