Módní průmysl prochází již několik let proměnou. Dokonalé míry 90-60-90 a někdy i menší jsou již pasé a na výsluní se dostávají plus size modelky. Plnoštíhlé ženy okouzlily některé návrháře a zejména ukazují ženám, že se nemusí stydět za své kypré tvary. Za redakci jsme vybraly top pět zaoblených dívek.

Ashley Graham

Tato Američanka s dlouhými hnědými vlasy a zářivým úsměvem se objevila na titulní straně časopisu Elle Quebec i plavkovém vydání Sports Illustrated a v módních prestižních magazínech Harper´s Bazaar a Vogue. Slavná kráska se však nevěnuje pouze fotomodelingu, ale představuje oblečení i na mole a vystupuje v reklamních spotech.  Její kypré tvary oceňuje například oděvní firma Levi´s.

Felicity Hayward

Britská XL modelka pracovala pro kosmetické společnosti LÓreal  i The Body Shop.  V roce 2014 byla jmenována první Curve Ambassador & Stylist pro Asos. Zakladatelka hnutí Self Love Brings Beauty je známá tím, že se za své tělo nestydí a libuje si ve vyzývavém oblečení.

Tess Holliday

Kyprá kráska s tetováním a piercingy si v mládí prošla šikanou i sexuálním obtěžováním. Ačkoliv její tělo nemá „dokonalé proporce“, vždycky toužila být modelkou a šla si za svým snem. Své následné popularity využívá k motivování plnoštíhlých žen, aby se nebály vystavovat své křivky. Bohužel lidé si ještě nezvykly na plus size modelky a tak ji někteří uživatelé sociálních sítích její tloušťku předhazují a osočují ji s podporování obezity.

View this post on Instagram

Just some Monday thoughts & things I’ve been thinking about that I wanted to share: 💭 Being authentic is always better than trying to be someone you’re not. 💭No one loves themselves 24/7, it’s okay to have highs & lows, that’s normal. 💭 The more successful you become, the more critics and that’s ok. Change will always be met with resistance. 💭Nothing is ever what it seems on social media, you only see the bits that folks choose to share. 💭 Don’t compare yourself, you’re on a different path that’s just yours. Embrace that. 💭If you’re feeling sad, reach out to someone and see if you can be of service to them. It will help you both more than you realize. 💭 It’s okay to ask for help, and it’s okay to receive help. 💭 Taco Bell is the *only* fast food. Fight me. Love you all, tell me what’s some wisdom that you’ve learned lately? Any💡 moments for you? Also drop your Taco Bell order if you can’t think of anything 🤣💁🏻‍♀️ #effyourbeautystandards

A post shared by T E S S H🍒L L I D A Y (@tessholliday) on

Hayley Hasselhoff

Dcera slavného seriálového plavčíka Davida Hasselhoffa se modelingu začala věnovat ve svých čtrnácti letech.  Kyprá blondýnka se nikdy netýrala žádnými dietami ani hladovkami, má se ráda takovou jaká je.

Hayley se dlouhodobě věnuje boji za dostupnější módu. Kupříkladu loni protestovala za větší diverzitu v módě spolu se svými plnoštíhlými kolegyněmi v ulicích Londýna jen ve spodním prádle a transparenty s větami jako například: „Křivky by neměly být důvod ke kompromisu“.

La’Tecia Thomas

Australská plus size modelka oplývá nejen krásnými křivkami, ale i pronikavým pohledem. Brunetka se ostře ohrazuje vůči retušování fotek. Tyto vyumělkované snímky mají pak podle krásné brunetky špatný dopad na běžné ženy. Dříve se La’Tecia dřela v posilovnách a dodržovala přísný jídelníček. Nyní se v novém těle cítí spokojenější.

Foto:ČTK/DPA/Jens Kalaene