Stres, psychické problémy, nervy, špatné návyky, nedostatek spánku i vlivy okolního prostředí. To vše se na našem těle dřív nebo později podepíše. První signály ale většinou vysílá naše pleť. Víme, jak zařídit, aby vypadala opět svěže a zdravě.

Na jaře tohoto roku jsme všichni zažili nepříjemné chvilky, kdy nám byl odepřený nejen volný pohyb, ale také vše, co jsme měli rádi. Procházky po přírodě, nakupování, střetávání se s přáteli a v neposlední řadě také profesionální péče v beauty a kosmetických salonech. Nepřítel se ale vrátil, a ještě silnější než předtím. Pravděpodobně se budeme muset znovu otevřených salonů opět vzdát. Nezoufejte, víme, jak se o pleť starat i po domácku.

Kvalitní kosmetika je základ

Pokud bychom mohli něco doporučit, byla by to jednoznačně italská kosmetika. Konkrétně značky Diego dalla Palma nebo Alissa Beauté mají právem ve světě pleťové kosmetiky své jméno. Jejich produkty vznikaly na základě vědeckých poznatků o pleti pod dohledem odborníků na slovo vzatých.

Rozzářete unavenou pleť

Lámete si hlavu nad tím, co schází vaší unavené pleti? Odpovědí jsou vitamíny a hydratace. Ty totiž společnými silami stimulují buňky k aktivitě. Kvalitní pleťový krém by v sobě měl mít široké zastoupení vitamínů. Ptáte se jaké? Například výtažky z goji a grapefruitu jsou skvělým zdrojem k vitaminu C, který nejen účinně bojuje proti volným radikálům, ale je také důležitý pro obnovu kolagenu v pleti.

Náš tip:
Není žádným tajemstvím, že nejlepším zdrojem vitamínů je ovoce a zelenina. Okurka je kamarádka s téměř každým typem pleti. Pro dokonalou hydrataci a pocit svěžesti ji vychlazenou nastrouhejte najemno a naneste na 10-15 minut na obličej. Poté odstraňte zbytky směsi a obličej opláchněte vodou.

Povadlá pleť potřebuje vitamíny

S přibývajícím věkem nastupuje i povadlá pleť. Úplně zbavit se jí nedá, i tak ale můžete stárnout s veškerou grácií. Je totiž rozdíl mezi stárnoucí pletí, o kterou se pečuje a stárnoucí pletí, která je zanedbaná. Ačkoliv to může znít jako klišé, anti-age produkty jsou v tomto směru opravdu tou nejlepší volbou. Pleťové krémy z řady Longevity od značky Alissa Beauté obsahují komplex peptidů, které mají za úkol jediné ─ sjednocení všech kolagenových a elastinových vláken v pokožce. Právě ty totiž udržují pokožku pružnou a mladistvě vypadající.

Zdroj: Beutyonline.cz

Rada nad zlato

Věříme, že kterýkoliv z pleťových krémů těchto velikánů s vaší pletí udělá divy. Nezapomínejte ale na to, že ani ten nejlepší pleťový krém nepomůže, pokud se nebudete o své tělo starat zevnitř. Mějte se rádi takoví, jací jste. Užívejte si radostné chvíle a ty smutné zase berte s potřebným nadhledem. Buďte k sobě laskaví a pečujte o sebe nejen fyzicky, ale také psychicky.

Úvodní obrázek zdroj: Pixabay.com