Dbáte na každodenní čištění pleti, svědomitě používáte denní a noční krém, ale vaše pleť pořád nevypadá tak, jak si představujete? Nadopujte pleť pořádnou porcí výživných a hydratačních látek obsažených v pleťových sérech. Výsledek v podobě krásnější a zdravější pleti na sebe nenechá dlouho čekat.

Na pravidelné používání pleťových sér si ještě většina z nás nezvykla. Při své každodenní péči o pleť na ně spíše zapomínáme, což je to škoda. Séra totiž obsahují až sedmkrát silnější koncentraci cenných látek, než běžné denní či noční pleťové krémy, a tak dovedou s pletí hotové zázraky. Stačí si vybrat sérum přesně pro svůj typ pleti a naučit se s ním správně pracovat.

Aplikace je velmi jednoduchá

„Sérum nanášejte na důkladně vyčištěnou pleť jednou až dvakrát denně. Cenné látky v něm obsažené díky tomu snadněji proniknou do pokožky. Nejprve tedy pleť odličte, poté na ni aplikujte sérum a nakonec použijte svůj oblíbený denní či noční pleťový krém,“ radí korektivní dermatoložka Iva Obstová z MEDICOM Clinic.

Samotné aplikace séra se určitě bát nemusíte, není to nic těžkého. Pleťová séra mívají pumpičku nebo pipetku, a tak se s nimi zpravidla dobře pracuje. Pár kapek séra naneste na pleť ráno i večer a krouživými pohyby ho jemně zapracujte do pokožky. Kromě obličeje pak nezapomeňte sérem ošetřit ani oblast krku a dekoltu, kde je kůže jemná a má tendence velmi rychle stárnout.

Složení hraje zásadní roli

Pleťové sérum si vyberte podle typu svojí pleti a problému, který chcete sérem řešit. „Pokud je vaším cílem pleť především zhydratovat, doporučila bych přípravek bohatý zejména na kyselinu hyaluronovou. S omlazením pleti i s omezením projevů akné vám pak pomůže sérum s vitaminem A, pleť zpevní a projasní sérum s vitaminem C a přípravek s dostatkem vitaminu E zase prospěje podrážděné pokožce, kterou nejen zklidní, ale i podpoří její regeneraci,“ popisuje účinky jednotlivých druhů sér korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic Katarína Třísková.

A jaké sérum si vyberete vy? Inspiraci najdete i v naší fotogalerii!

 

Foto: Profimedia, archiv firem

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.

1 komentář

Comments are closed.