Chcete být královnou plesu? Nespoléhejte pouze na padnoucí šaty a blyštivé doplňky. Určitě jste přípravy na důležitou společenskou událost nenechala náhodě, máte objednaný termín u své kadeřnice a manikérky, nezapomínejte však také na líčení. Věřte, že rozzářená pleť, vkusný make-up a uhrančivý pohled zastíní i luxusní šperk. 

I když jsou pravidla pro dress code a líčení pro ples obecně známá, dávají ženám stále prostor pro jisté experimentování. Nejvíce právě v líčení. 

Absolutním základem pro dokonalý výsledek je správná příprava pleti před samotným líčením. Pamatujte, že jedině dobře vyčištěná pleť dokáže absorbovat prospěšné látky z krémů a kosmetických přípravků, do nichž často investujete nemalé částky. Čištění je zásadní krok, který umožní pleti dýchat. Zbaví ji mnoha nečistot, prachu, kožního mazu a také toxinů, kterých se pokožka zbavuje. Pod pojmem čištění si však nepředstavujte pouhé opláchnutí obličeje vodou či mýdlem!

Pro smíšený či mastný typ pleti je vhodné gelové nebo pěnové odličovadlo, naopak na sušší pokožku se doporučuje používat krémové produkty. Při výběru se vyhněte přípravkům s obsahem alkoholu, který je k pleti zbytečně agresivní, vysušuje a zbavuje ji přirozeného lesku.

Typ pleti

Výběr pleťového krému je téma samo o sobě! Také máte často pocit, že se v tom ztrácíte a pravidelně v obchodě propadáte zoufalství u přeplněných regálů? Potřebujete snad krém denní, noční, hydratační, protivráskový nebo kdovíjaký? Princip je však jednodušší, než se zdá. Musíte svou pleť opravdu poznat a určit její správný typ, pak už to půjde samo.

Pokud si nejste jistá, zda máte suchou, smíšenou nebo mastnou pleť, neváhejte navštívit dermatologa, který vám s diagnostikou pomůže. Není výjimkou, že můžete balancovat mezi dvěma typy najednou v různých partiích obličeje. Před líčením naneste univerzální denní hydratující krém, který pleť zpevní a přirozeně projasní. Pokud pociťujete extrémně vyčerpanou pleť, která potřebuje oživit, použijte koncentrovanější sérum pro okamžité projasnění, obnovení textury a stažení pórů. Nezapomínejte také na péči o krk a dekolt.

Oční líčení

Oční stíny Oční stíny Estée Lauder, obchod The Cosmetics Store Company, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1 590 Kč, outletová cena 1 113 Kč.Líčení očí je záležitostí vkusu a preferencí. Nejdříve si vyjasněte, jaký typ líčení je vhodný pro daný typ události a jaký s jakým outfitem se má doplňovat. Vyrážíte-li na ples za éterickou vílu s loknami ve vlasech a nadýchanými šaty plnými krajek a šifonu, uzpůsobte stylu i líčení.

Volte jemné líčení očí ve světlých tónech bez agresivních přechodů. Pokud vás čeká gala večer s předepsaným oficiálním dress code, volte nesmrtelnou klasiku – kouřové líčení očí. Tato technika již vyžaduje jistou míru zručnosti a praxe. Tajemství je ve správném orámování oka a stínování.

Orámování proveďte buď měkkou oční tužkou, nebo černým stínem pomocí malého zkoseného štětečku. Na horní pohyblivé víčko aplikujte o stupeň světlejší šedý stín jako základ celého líčení. Následně nejtmavším stínem vyplňte vnější koutek a protáhněte směrem do tvaru „kočičího oka“. Nejdůležitější je ovšem stínování. Vyvarujte se ostrých přechodů a stíny do sebe pečlivě zapracujte. Dále aplikujte řasenku nebo nalepovací řasy.

Podkladová báze

Stále oblíbenější novinkou, kterou používá už řada žen, a to nejen z řad celebrit či bloggerek, je primer neboli podkladová báze. Má za úkol pleť vyhladit, vyplnit jemné vrásky, opticky zacelit rozšířené póry a zmatnit lesklé partie obličeje. Funguje jako základ, ale častou chybou je jeho nanášení před hydratačním krémem!

Make-up

Špatný odstín, nedokonalé roztírání či přílišné vrstvení, to jsou opakující se přešlapy viditelné u žen na mnoha společenských událostech. Dokud budete mít utkvělou představu, že make-up má dohnat vaše slabé opálení nebo nahradit návštěvu v soláriu, nemůžete odstín vybrat správně, má se naopak co nejvíce odpovídat vašemu stávajícímu odstínu. Jeho cílem je sjednocení odstínu i s krkem a dekoltem.

Abyste nepůsobila komicky, nezapomínejte zapracovat ostré kontury na lícních kostech i přechod od obličeje ke krku. Nevzhledné vrstvení make-upu vyřešíte produktem se správnou mírou krytí. Pokud vám byla nedělena pleť bez větších nedostatků a chcete ji spíše sjednotit, použijte střední krytí s hydratační složkou, kvalitní produkty jsou současně i pečující. Bojujete-li například s akné, pigmentovými skvrnkami, kruhy pod očima či viditelnými žilkami, sáhněte po silně krycím make-upu.

Rty

Třešničkou celého líčení jsou rty. V jeden moment dokážou celkový dojem povýšit na skvostnou podívanou, ale stejně tak mohou uškodit. Opět se zamyslete, co s čím kombinujete. Výrazné oči a rudá rtěnka se hodí k jednoduchým koktejlkám či kalhotovému kostýmku. Pokud zvolíte výrazné až extravagantní šaty, zbytečně netlačte na pilu výstředním líčením. 

Samotným závěrem si můžete maličkostmi dovést look k dokonalosti. Třpytivý a zářivý dojem vytvoří například rozjasňující pudr. Zúžit nos či protáhnout obličej dokáže konturovací sada.

Poddat si obočí umí barvící gel, který ho nejen zvýrazní, ale také zafixuje do požadovaného tvaru. Konečná fáze patří fixačnímu transparentnímu spreji, který zaručí, že vše zůstane na svém místě i po protančeném večeru. K vaší osobnosti patří samozřejmě také parfém nebo toaletní voda podtrhující konečný výsledek.

Pro rady a inspiraci navštivte obchod The Cosmetics Company Store ve šterboholském outletovém centru Fashion Arena Prague Outlet. 

Rtěnka Tom Ford, obchod The Cosmetics Store Company, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1 000 Kč, outletová cena 700 Kč.

foto: pixabay/ajmonkey/archiv