Doporučení týkající se pitného režimu se na nás valí z každé strany. Ano, pít dostatek vody je pro zachování zdravého fungování organismu opravdu důležité, na to nepotřebujete žádné vědecké důkazy. Stačí si to vyzkoušet – pár hodin bez vody a tělo se samo přihlásí únavou, poklesem výkonnosti, či dokonce bolestmi hlavy.

Ale pitný režim dětí a teenagerů dává rodičům pořádně zabrat, široké nabídce limonád v obchodech totiž dokáže tato věková skupina odolat jen těžko. Faktem však je, že 0,5 litru takového nápoje obsahuje kromě 6 až 12 kostek cukru i pořádnou dávku barviv a konzervantů.

Jak tedy „převychovat“ děti (a dospělé) na zdravější pitný režim? Je dokázáno, že bublinky nám chutnají, nakonec na sklenici čisté perlivé vody není nic špatného. Zejména, pokud si ji připravíte sami v domácím výrobníku perlivé vody, díky kterému si nastavíte intenzitu bublinek a zároveň máte jistotu, že voda je čerstvá. Víte o ní, že neabsolvovala cestu v kamionu či nestrávila týdny v plastových lahvích skladovaných v nevhodných podmínkách. Navíc, výrobník domácí perlivé vody vás zbaví tahání těžkých lahví balené vody z obchodu, které pravidelně podstupujete.

Pokud máte i přesto potřebu si vodu ochutit, nejlepším řešením je přidat pár kousků ovoce Kvalitní značkový výrobník domácí perlivé vody dnes pořídíte za nevelký obnos na hranici od 1.500 Kč, přičemž cena jednoho litru doma vlastnoručně připravené perlivé vody začíná na částce od 2,57 Kč.

Autor: Zdeněk Zahrádka, expert na pitný režim

Foto: Profimedia, SodaStream

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.