Obliba pálivého jídla roste. Chutě se tříbí, a tak je mezi námi stále víc a víc těch, kterým musí při jídle tak říkajíc hořet huba. Ve světě i u nás už se dokonce pořádají soutěže v konzumaci pálivých jídel.  Pakliže i vy patříte k těm, kteří ocení pálivé jídlo, máme pro vás inspiraci na to, jaké lahůdky si nyní můžete dopřát anebo je věnovat někomu, kdo ocení, když mu váš dárek doslova vžene slzy do očí. Pálivost těchto exkluzivních dobrůtek je dána ochucením vybranými druhy papriček, které obsahují kapsaicin, látku, která způsobuje právě jejich pálivou chuť.

Oceněné chilli omáčky a chutney

Parádní dárkové balení obsahuje čtyři oceněné chilli omáčky z kuchyně české firmy My Chilli, která se svými výrobky pravidelně sbírá ceny po celém světy. Degustační sada zahrnuje vzorky lehce pálivé, ale i omáčku, která doslova rozproudí krev. Ty nejlepší skvosty jsou zabaleny do krásného dárkového balení. K dostání na www.adrop.cz.

Pořádná dávka chilli v dárkovém boxu

Tak z tohohle se budou konzumentům zapalovat lýtka! Na své si přijdou milovníci pálivých pochutin i poctivého sušeného masa. Box obsahuje totiž kromě oříšků a ovoce i ručně zpracovaný pemikan a jerky vysušené na maximální možnou míru. V balíčku, na portálu www.adrop.cz, najdete velké kusy křupavého masa, naopak tam nenajdete žádnou zbytečnou chemii. K tomu všemu je součástí boxu i zkumavka pekelně pálivé papričky Carolina Reaper s pálivostí až 2 200 000 SHU i nejoblíbenější mexické chilli papričky Ancho, které se perfektně hodí na dochucení každého jídla, a také dřevěné servírovací prkénko, ze kterého všechno chutná o chlup lépe.

Nic není dost pálivé?

Tenhle obří pytel nejpálivějšího sušeného masa zaručeně vžene slzy do očí. V dárkovém jutovém pytli je zabaleno celkem 12 druhů sušeného masíčka Indiana, Royal Jerky a Jack Links. Některé pálí jen lehounce, jiné to umí rozpálit pořádně.

 

Foto: Archiv firmy

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.