Možnost nasadit masku a být na chvíli někým jiným, může být dobrá forma odpočinku a zábavy. Na maškarním plese nebo na tematickém večírku se dospělí výborně baví. A co teprve děti? Caparti přímo milují, když se mohou převléci do kostýmu svého oblíbeného superhrdiny, nebo zvířete. Uspořádejte svým ratolestem karneval, na který budou dlouho vzpomínat!

  1. Zvolte správné místo

Venku je ještě zima, a tak vám nezbývá nic jiného než vymyslet prostor, kde karneval zorganizovat. Pokud máte větší byt či dům, pozvěte sousedy s dětmi a spolužáky vašich dětí domů, kde se budete cítit komfortně. Nebo o svém plánu řekněte přítelkyni, která má u sebe doma pro takovou akci lepší podmínky. Nemusí vás tam být moc, i malý karneval se počítá! Další variantou může být nějaký společný prostor. Dětská nebo mateřská centra mohou být ideálním místem pro uspořádání odpoledního „večírku“.

  1. Hostina pro všechny

Na tak veselé party nesmí chybět občerstvení. Nachystejte oblíbené dětské mlsání, jako jsou třeba nesmažené kukuřičné křupky Cheetos Mix Ups, které jsou zábavnou pochoutkou pro celou rodinu. Chybět by neměly ani gumové bonbony nebo lízátka. Pro dostatek vitamínů stačí nakrájet ovoce na plátky. Nezapomeňte ale na rodiče, ať si i oni mají co zobnout! Ideální volbou pro takovou příležitost jsou třeba jednohubky.

  1. V hlavní roli kostým

Prodejny a půjčovny nabízejí široký výběr. Ne vše tam ale najdete. Pokud má vaše dítko speciální přání, kým by chtělo být, zapojte fantazii a masku společně vytvořte. Originální kostýmy vyhrávají soutěže, užijete si společný čas a navíc ušetříte! Můžete použít kartonové krabice, staré šaty, barvy na textil, krepový papír a spoustu dalších věcí. Vyrobte svému dítku maškaru jeho milované pohádkové postavy, nebo exotického zvířete a uvidíte, že u něho budete za hvězdu. Zhotovit třeba geparda není náročné.

  1. Zábavný program

Takové zábavné odpoledne se neobejde bez soutěží a her. Připravte hry úměrné jejich věku a uvidíte, že si tak vytvoříte čas na kávu a popovídání s ostatními rodiči. Dalším tipem je malování na obličej nebo dětská diskotéka. Nezapomeňte ale, že na žádném karnevalu by nemělo chybět vyhlášení nejlepší masky! Vžijte se do role porotce a spravedlivě zhodnoťte všechny kostýmy. Pokud nestihnete nachystat žádnou pořádnou cenu pro výherce, vsaďte na jistotu a kupte nějaké dětské mlsání. Není lepší odměna než křupky a bonbony.

  1. Škola hrou

Zařaďte do programu jednu naučnou aktivitu. Zadejte dětem dopředu úkol, že každá postava nebo zvíře se představí a něco o sobě řekne. Děti se tak dozví, z jaké pohádky postava je nebo čím se živí africké zvíře. Pokud vám zbyde čas, zjistěte, co se děti učí ve škole a připravte na toto téma hádanky. Děti se tak nejen pobaví, ale něco nového se naučí.