Vlasy jsou korunou krásy… Ví to i celebrity, například hvězdná Paris Hilton. Chcete se inspirovat? Poradíme, jak o vlasy pečovat, abyste mohla v létě perfektně zabodovat u opačného pohlaví i kamarádek!

Tip číslo jedna… pro opravdu sladké a hravé vlasy…

Viděli jsme je na hvězdné Paris Hilton. Takže stačí jen okoukat. Po umytí vetřete do vlasů trochu pěnového tužidla. Udělejte si pěšinku a napravo a nalevo oddělte jemný pramínek vlasů. Každý zatočte a pak je spolu spojte na temeni hlavy a připevněte sponkou.

Tip číslo dva… Pro chladnou hlavu – osvěžující vlasová sprcha

Ideální pro všechny žhavé situace a velmi jednoduché: do malého rozprašovače nalijte 100 ml minerální vody, přidejte deset kapek mátového oleje, protřepejte a je to. Občas si sprejem postříkejte vlasy a bude vám báječně.

Tip číslo tři… Pro dlouhé a zdravé vlasy

Jak dlouhé vlasy udržet v létě zdravé? Aby citlivé konečky nevysychaly, vetřete do nich přes den váš oblíbený balzám na konečky. Večer si pak do konečků vetřete miniporci vlasové masky a nechte působit přes noc. Ráno smyjte. Kúra je intenzivní, vlasy budou neustále jemné a krásně lesklé. Opakujete podle možností a potřeby.

Tip číslo čtyři… Pro jemné vlasy: kondicionér se zeleným čajem pro objem a lesk

Svařte dva pytlíčky zeleného čaje (nebo dvě lžičky sypaného) ve 150 ml vody. Nechte pár minut louhovat. Pak do čaje zamíchejte bílek. Směs si po umytí vmasírujte do vlasů. Nechte pět minut působit a pak smyjte.

Tip číslo pět…  Pro žíznivou hřívu: bylinkový koktejl

Tahle maska ultra rychle probudí unavené a vysušené vlasy. Potřebujete: 2 lžíce bylinek (heřmánek, máta, rozmarýn a šalvěj), ¼ l slunečnicového oleje. Jak na to: smíchejte bylinky a olej. Nechte přes noc louhovat. Pak olej vmasírujte do mokrých vlasů. Po 30 minutách důkladně opláchněte.

BONUS! Váš osobní plán pro krásnou hřívu

U unavených vlasů bez lesku a života začněte nejlépe hned u kořínků. Ty potřebují především vitamín C, biotin, zinek, železo a kyselinu listovou. To znamená: hodně ovoce, ryb, drůbeže, zelené zeleniny, sojových klíčků, mléka, celozrnných produktů. Pak budou vaše vlasy prostě nádherné.

Foto: ČTK/ABACA/Dennis Van Tine

Šéfredaktorka časopisů POPCORN, Top dívky a webu ŽenyDívky.cz.