Je až neuvěřitelné, jak moc obočí dokáže ovlivnit celkový vzhled obličeje. Krásně tvarovaný a upravený oblouk nad očima umí prohloubit výraz, zdůraznit celou tvář, nebo ji v opačném případě udělat starší. S našimi snadnými triky vytvoříte dokonalé obočí během chviličky.

O významu upraveného obočí i u denního make-upu již nikdo nepochybuje, ale jak na to? Než se pustíte do práce, je třeba vybavit se správnými „zbraněmi“. Aby se dílo povedlo, je nutné připravit si:

 • Pinzetu, která dokáže odstranit i ty nejjemnější chloupky (pokud je to možné, tak při nákupu v drogerii vyzkoušejte na hřbetu ruky, zda pinzeta dokáže jemné chloupky uchopit)
 • Zrcadlo
 • Kvalitní tužku na obočí, pudr na obočí
 • Špejli (tužku nebo vatovou tyčinku)
 • Gel na obočí

                    

Gel na obočí, Lavera, 169 Kč     Tužka na obočí, essence, 55 Kč     Pinzeta v Douglas, 229 Kč

Postup:

 1. Než se pustíte do úpravy, je nutné stanovit ideální tvar obočí – tzv. brow mapping. Není to žádná velká věda, stačí jen určit tři body, díky kterým bude podoba vašeho obočí ideální. Výchozím bodem pro určování jednotlivých bodů je vždy místo u kořene nosu.

  První bod získáte tak, že špejli přiložíte volně ke kořeni nosu a necháte ji směřovat přímo vzhůru. Tam, kde se s obočím protne, bude jeho počátek. Pokud si určením tvaru oblouku nejste jisté, lze použít hotové šablony, které vám práci usnadní.
  Nejvyšší místo obočí určí druhý bod. Získáte ho tak, že špejli tentokrát vychýlíte směrem k oční panence, aby pomyslně protnula zornici. Místo, kde se špejle spojí s obočím, bude vrcholem oblouku.
  Třetí bod určí místo, kde je třeba obočí ukončit. Je to snadné, špejli stačí posunout směrem k vnějšímu koutku oka a místo označit, například tužkou na obočí.

 1. Správný tón obočí by měl být alespoň tak tmavý jako nejtmavší odstín vašich vlasů. Zde platí, čím výraznější barva, tím dramatičtější pohled… Ale pozor, blondýnky zapomeňte na černé obočí! Chcete vypadat přitažlivě a ne jako Marfuška z pohádky o Mrazíkovi…
 2. Nyní přichází na řadu pinzeta! Obočí nejprve učešte kartáčkem a poté odstraňte přebytečné chloupky mezi oběma oblouky a pod nimi. Míst nad obočím si nevšímejte a chloupky zde neodstraňujte.
 3. Styling – oblouky jsou již vytvarované, mají správný odstín a teď už je stačí jen vylepšit. Za pomoci tužky či pudru na obočí oblouk vymalujte a poté zafixujte gelem na obočí.
 4. Extra tip – do vnitřního koutku oka a pod nejvyšší bod oblouku naneste trochu highlighteru. Váš výraz tím získá svěží nádech a oči se tak opticky více „otevřou“.

View this post on Instagram

So fresh, so clean, and so new for @lancomeofficial…

A post shared by Lily Collins (@lilyjcollins) on

Foto: Depositphotos, Instagram, archiv firem

Více kosmetických tipů najdete zde