Většinou se řeší, co dělat, když nechce sex žena. Co když je to ale naopak? Co když ztratil chuť na sex váš partner? Nevěšte hlavu, neznamená to hned, že má milenku. Může to být proto, že je prostě unavený z práce, má hlavu plnou starostí, potýká se s nějakým zdravotním problémem nebo se nudí.

Ano, i muže mohou tyto na oko ryze ženské potíže postihnout. A jakmile se nějaký problém objeví, muž se začne cítit méně mužem a začne se sexu vyhýbat. Jak můžete partnerovi pomoci naladit ho na správnou vlnu a navrátit do vztahu smyslné jiskření?

Nejdříve zjistěte, co je příčinou

Abyste mohla zvolit správnou taktiku řešení situace, je dobré si nenápadně“oťuknout terén“. Dělejte to citlivě, s opravdovým zájmem o partnera hlavně bez výčitek. Příčin nechuti k sexu totiž může být spousta, tak například:

  • rutinní sex, který ho už prostě nebaví,
  • přijde mu, že vše musí odmakat sám,
  • má fantazie, o kterých si myslí, že byste je odsoudila, a proto se raději sexu vyhýbá,
  • začínají u něj problémy s erekcí vlivem stresu či špatného životního stylu,
  • s přibývajícím věkem mu klesá libido.

Pokud budete vědět, co partnera trápí, zvolit správné řešení už bude hračka. V každém případě však počítejte s tím, že změnu budete muset iniciovat vy, a to hlavně ze začátku.

Co se špatnou erekcí?

Na kvalitě erekce se podepíše jak stres, tak i špatná životospráva. Zajistěte tedy svému miláčkovi kvalitní a vyvážený jídelníček, přimějte jej k více pohybu a postarejte se o to, aby měl co nejméně starostí. Tvrdou erekci mohou navrátit správně zvolené potraviny a přírodní afrodiziaka. V době „léčení“ se pak můžete zaměřit na jiné formy sexuální zábavy a potěšení.

Zažeňte nudu

Chuť na sex se může vytratit i s postelovým stereotypem. Ruku na srdce – milujete se stále ve stejných polohách, místech a vždy jen se zhasnutým světlem? Některým mužům to možná ke spokojenosti stačí, většina z nich však potřebuje čas od času změnu a nějakou tu invenci. Pokud to ve vztahu chybí, tak chybí i chuť na milostné hrátky.

Překvapte partneranovými polohami či praktikami, načerpejte inspiraci při hraní erotických deskových her, nebo zkuste role play. Mezi obvyklé scénáře patří např. hra na zdravotní sestřičku a pacienta, učitele a nezbednou školačku nebo policistku a polapeného lupiče. Sex bude jiný, neobvyklý a to je proti stereotypu dobrá obrana. K role play se skvěle hodí i BDSM pomůcky, jako jsou bičíky, pouta či obojky.

Přivítejte adrenalin

Zkuste sex na neobvyklých místech, a to nejen doma, ale třeba i venku při procházce lesem nebo v kabinkách obchodu. Uvidíte sami, co s mužem i vámi udělá trocha adrenalinu. A pokud si chcete užívat vibrace, sáhněte po dálkově ovládanému vibračnímu vajíčku. Stačí, když se předem domluvíte a vyrazíte na vzrušující nákupy nebo do restaurace. Partnerka s vajíčkem a muž s ovladačem v ruce.

Využijte zadní vrátka

To, že si muž užívá anální stimulaci neznamená, že je gay. Naopak to může mít blahodárný vliv na jeho zdraví a kvalitu erekce. Odhoďte tedy předsudky za hlavu, pořiďte mu nějakou hračku na masáž prostaty a užijte si sex trochu jinak. Až v tom budete dostatečně zběhlí, můžete třeba stimulátor vyměnit za připínák a čas od času si vyměnit role.

Strach ze selhání a měkká penetrace

Pokud je důvodem odmítání sexu strach ze selhání, doporučujeme zabrousit do vod tantry a zkusit tzv. měkkou penetraci. Tato technika umožní ženě v poloze na koníčka nasoukat penis partnera do pochvy i v klidovém stádiu. Navrhněte mazlení a ujistěte partnera, že nic neočekáváte. Jemným vrtěním a mazlením obou partnerů, kteří jsou v sobě, pak postupně můžete přejít v klasický sex.

TIP: Muž se při této technice necítí v takovém stresu a časem se může projevit zlepšení. Více se o této technice dozvíte v knize Vědomé milování.

Dalším krokem bude, že si pořídíte nějakou klasickou erotickou pomůcku, třeba vibrátor nebo dildo.

Vytáhněte ji před partnerem a nechejte ho, ať si s vámi pohraje i on. Uvidíte sama, že ho to bude bavit. Pohled na vás a jistota „zálohy“zafunguje tak, že zapomene na všechny problémy a užijete si krásný sex jako dřív. A pokud ne, tak si minimálně oba dva vychutnáte pořádně vzrušující chvíle.