Už je jasno! Barvě letošního roku Living Coral odzvonilo a pro následující rok se podle institutu Pantone stává tou vyvolenou odstín modré – konkrétně Classic Blue. Volba je to velmi šťastná, protože se jedná o nadčasový tón, který je velmi elegantní.

Již 20 let zveřejňuje v prosinci barevný institut Pantone trendy barvu, která bude kralovat následujícímu roku. Volí ji odborníci z různých barevných standardů. Zvolený odstín pak silně ovlivní tvorbu módního i interiérového průmyslu. K letošní volbě zástupci firmy přidali vysvětlení, že chtěli zvolit takovou barvu, která se dotkne široké škály lidí a dá jim příležitost se zapojit.

View this post on Instagram

Introducing the Pantone Color of the Year 2020, PANTONE 19-4052 Classic Blue, a timeless and enduring blue hue elegant in its simplicity. Suggestive of the sky at dusk, the reassuring qualities of Classic Blue offer the promise of protection; highlighting our desire for a dependable and stable foundation from which to build. As we cross the threshold into a new era, Pantone has translated the hue into a multi-sensory experience to reach a greater diversity of people and provide an opportunity for everyone to engage with the color. We will be tapping into sight, sound, smell, taste, and texture to make the Pantone Color of the Year for 2020 a truly immersive color experience for all. Link in bio to learn more about Classic Blue. #Pantone2020

A post shared by PANTONE (@pantone) on

Nechte se inspirovat naším výběrem a přivítejte rok 2020 v modré náladě.

  

Redingot, Zara, 1599 Kč         Svetr lesklé provedení, C&A, 500 Kč    Kabelka, C&A, 250 Kč

    

Šněrovací boty, Bench, v Deichmann 1399 Kč        Kabelka Jennifer Lopez, 2090 Kč

                

Svíčka Mulberry & Fig, Yankee Candle, 619 Kč      Povlak na polštář, Cellbes, 399 Kč

Více módních tipů naleznete zde

Foto: pantone.com, Instagram, archiv firem