Stojíte v potemnělé chodbě, tu a tam kdesi v rohu místnosti problikne žárovka. Z dáli se ozývá děsivý zvuk, který se nezvratně přibližuje. Jakoby byl už kousek od vás. Máte sotva minutu na to, abyste opustili místnost a unikli nebezpečí. A co váš partner? Krčí se stejně jako vy v rohu místnosti, nebo vás objímá a utěšuje? Je mužem činu a snaží se rozklíčovat tajnou šifru, která vás zachrání?

Ne, to není zlý sen. Ale úniková hra. Přinášíme ideální způsob, jak si nenápadně posvítit na váš milovaný protějšek. Pozvěte ho na únikovku a spojte příjemné s užitečným. Nejen že si užijete víc jak hodinu zábavy a adrenalinu, zároveň si ověříte, zda je váš partner týmový hráč, jak zvládá stresové situace, nebo to, jestli vás umí dostatečně ochránit. Podívejte se na osm věcí, které díky této týmové hře rozlousknete.

Tomáš Kučva.

Fenomén únikových her ovládá zábavní průmysl již několik let. Lidé si v něm našli způsob, jak se blíže poznat, a to nejen na teambuildingové úrovni, ale i v rodinných a partnerských vztazích. „Pravidelně se setkáváme s páry, které si přijdou zahrát hlavně proto, aby si navzájem vyzkoušeli, jak zvládají stresové situace a jak jim jde společná práce od ruky, “ říká Tomáš Kučva, majitel oblíbených únikových her The Chamber. „A protože jsme si tohoto trendu vědomi, snažíme se tomu přizpůsobovat i hry. Často například zapojujeme prvek, kdy se jeden musí stát očima toho druhého, na tom se vždycky pěkně ukáže, zda jsou partneři schopni spolupráce,” dodává Tomáš.

8 věcí, kterým byste měla věnovat zvýšenou pozornost

Týmový hráč, nebo sólista

Přišli jste si zahrát týmovou hru, ale vy si připadáte spíš jako podržtaška? K ničemu vás nepustí a všechno musí dělat sám? Tak tohohle sólistu pošlete raději k šípku.

Ochranář, nebo sobec

Klidně vás nechá napospas strašidelnému žalářníkovi, aby sám mohl uniknout? Ruce pryč, s takovým vás nečeká nic dobrého.

 

Hrdina, nebo zbabělec

Vyděšeně stojí u dveří a vás vysílá na průzkum strašidelného pokoje? Máte co dočinění se zbabělcem, tak ho chyťte za ruku, proveďte ho Domem duchů a pak vezměte nohy na ramena.

Nerd nebo osel

Upřímně, pokud prostě nejste na stejné vlně, raději to zabalte rovnou. Jak jeden, tak druhý totiž dokážou hru pěkně znepříjemnit, protože buď ke všemu budou přistupovat extrémně vědecky, nebo do mlýnku nepřispějí naopak ničím.

Kliďas, nebo nervák

Čas se neúprosně blíží ke konci a váš parťák začíná zběsile pobíhat po místnostech, převracet vše, co mu přijde do cesty a bezhlavě hledat cestu ven. Dost možná začne používat i hrubou sílu… Ne, ne, tak tudy cesta taky nevede, jen si ho představte v běžném životě, když takhle vyvádí i ve hře.

Pozorný nebo ignorant

Na úkolech pracujete společně, zajímá ho váš názor, a když něco vyřešíte sama, ocení vás pochvalou? Tenhle chlapík si vás bude vážit a dokáže ocenit vaše kvality i v životě.

Muž činu nebo leklá ryba

Když je potřeba chopit se iniciativy, neváhá a pálí! Více slov netřeba.

Vtipálek nebo suchar

Občas vás v únikové hře čekají i nepříjemné úkoly. I když tuší, že při plnění úkolu nebude vypadat zrovna sexy, bez zbytečných úšklebků a výmluv se do toho pustí. Má přece smysl pro humor a umí si udělat legraci sám ze sebe.

Dámy, dejte si ale pozor. Pokud jste kývla na první rande ve formě únikové hry a potenciální láska má hru v malíku, je dost možné, že nejste první, s kým tuhle hru hraje a dost pravděpodobně je to způsob, jak vás ošálit. Tenhle týpek totiž splňuje všechny předpoklady dokonalého spoluhráče. Je ohleduplný, klidný, vše odhalí nápadně rychle a ke klíčovým předmětům kráčí vždy s jistotou. Má totiž natrénováno. Své o tom ví Tomáš: “Měli jsme tu jednoho takového Seladona. Chodil hrát někdy i dvakrát týdně, samozřejmě vždy s novým doprovodem. Pověstný Dům duchů tak u nás hrál minimálně dvacetkrát, a to počítám až od doby, kdy si ho naši room masteři začali pamatovat. Ale kdo by se pro ten obdivný výraz dam a děvčat neobětoval, no ne?” směje se Tomáš.

Foto: The Chamber

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.