Pouto mezi bratry a sestrami je něco speciálního a může být velmi silné. K jeho uctění se slaví 10. dubna Den sourozenců, jehož iniciátorkou se stala Claudia Evart. Posvítili jsme si na některé slavné hollywoodské sourozence a na to, jak spolu vycházejí.

Vystudovaná socioložka Claudia Evart vyrostla ve velmi aktivní rodině a její dětství bylo šťastné. Se starším bratrem a sestrou měla výborný vztah. Sourozenci pro ni byli vzorem, inspirovali ji a povzbuzovali při překonávání výzev. Po jejich tragické smrti Evartové došlo, jak významné bylo jejich vzájemné pouto. Rozhodla se sdílet s ostatními své osobní vzpomínky a připomínat lidem jak důležité jsou rodinné vztahy. K tomuto účelu založila také nadaci Siblings Day Foundation. Její neúnavné úsilí nakonec podpořilo i čtyřicet devět amerických guvernérů a Den sourozenců byl na světě!

Chvilku se milují, a pak zase nenávidí – sourozenci. Vzájemně se povzbuzují, překonávají, bojují, ale také se podporují a drží spolu. Vztahy mezi dětmi v rodině mohou být občas pěkně komplikované, ale když se povedou, vznikne pouto na celý život, které nelze ničím nahradit. Jak jsou na tom se svými sourozenci hollywoodské celebrity?

Jake Gyllenhall a Maggie Gyllenhall

Potomci režiséra Stephena Gyllenhaala a scénáristky Naomi Foner měli hereckou dráhu předurčenou už od malička. Oba jsou dnes úspěšnými herci s řadou ocenění a nechybí jim ani nominace na Oscara.

Jake i o tři roky starší Maggie, se ve svých kariérách i v soukromí velmi podporují a jejich vztah jim závidí nejeden hollywoodský kolega. V roce 2015 doprovázel Jake svou sestru na udílení cen Zlatý globus. Maggie svou nominaci proměnila a v děkovné řeči pamatovala i na svého bratra: „Chci poděkovat svému bráchovi, byl úžasný doprovod!“ Gyllenhall později přidal: „Jsem šťastný, že mohu být s mou sestrou. Dětství jsem strávil tím, že jsem ji pozoroval a vzhlížel k ní. Je to prostě úžasné.“ Jejich slova jen dokazují jak moc se mají oba rádi.

Bratři Hemsworthovi

Modré oči a perfektně vypracované tělo, to je poznávací znamení tria bratrů Hemsworthových. Rodáci z australského Melbourne si zahráli v seriálu Neighbours, i když každý v jinou dobu. Za nejúspěšnějšího je považovaný prostřední bratr Chris, který ztvárnil mimo jiných rolí také legendárního Thora. Pro nejmladšího Liama je vzorem a rádcem. I když mají dva starší bratři již své vlastní rodiny a času na společná setkání ubývá, Hemsworthovi spolu pořád drží a podporují se.

Beyoncé a Solange Knowles

Obě jsou zpěvačky, a i když je královna R’n‘B Beyoncé o pár let starší a mnoho úspěšnější, její sestra Solange ji brání na každém kroku. To v roce 2014 okusil na vlastní kůži i manžel slavné zpěvačky, Jay Z. Solange mu to totiž při cestě výtahem na večírek Met Gala za sestru pěkně vytmavila. Za mimomanželskou aférku ho potrestala pořádnou fackou… Otec slavných sester později uvedl, že ho incident upřímně rozesmál, protože kdo zná Solange dobře ví, že je nezkrotná, impulzivní a Beyoncé bude bránit jako lvice.

Foto: pixabay.com/Bessi