Teploty padají pod bod mrazu, dny se zkracují na hranici únosnosti. Nic z toho na náladě nepřidá Je tu ale řešení. Nečekat na léto doma, ale pěkně v teple. Ne za pecí, ale v nějaké exotické destinaci. Máme pro vás pět tipů, odkud přijedete opálení a plní zážitků i když doma je sníh a mráz.

Dominikánská republika

Ráj surfingu, kiteboardu, bílé pláže, které jsou zapsané jak přírodní dědictví UNESCO. Západní polovina karibského ostrova Hispaniola vypadá jako ráj na zemi, na který si můžete sáhnout. Mimo pláží Dominikánská republika láká na 19 národních parků. Zdejší čisté moře vábí i kytovce. Konkrétně keporkaky – v zálivu Samaná každoročně vyvádějí své mladé, a vy je můžete pozorovat z lodi při okružní plavbě zálivem.

Termín dovolené ale vybírejte rychle! „Nejpoptávanější termíny jsou na přelomu roku a následně v únoru, kdy v Česku začínají turnusy jarních prázdnin. Tyto termíny bývají nejdříve vyprodané. Ti, kteří chtějí trávit jarní prázdniny v plavkách na pláži, by si měli určitě pospíšit a rezervovat si dovolenou včas,“ upozorňuje ředitelka portálu Dovolena.cz Eva Sedlmajerová s tím, že se nevyplatí čekat na last minute zájezdy. Na jejich cenu má totiž velký vliv cena letenky, a tak směrem k termínu odletu rozhodně neklesá, spíše naopak.

Maledivy

Ostrovy uprostřed Indického oceánu patří mezi velmi oblíbené zimní destinace Dovolená na Maledivách je už řadu let považována za symbol luxusní dovolené a je vyhledávána především páry, kteří si zde chtějí užít ničím nerušenou romantickou dovolenou. Najdete zde úžasné bílé písčité pláže s teplou, křišťálově čistou vodou a jen kousek od břehu korálové útesy a báječné podmínky pro šnorchlování mezi želvami nebo rejnoky. Také milovníci aktivního odpočinku si zde přijdou na své – Maledivy nabízí výborné podmínky pro windsurfing, wakeboarding, flyboarding a mnoho dalších sportů. I labužníci si tu najdou své: neopakovatelný mix indické a arabské kuchyně. Zkrátka Maledivy jsou ideální místo pro dokonalou relaxaci.

Zanzibar

Druhá polovina názvu africké Tanzánie a také rodiště zpěváka skupiny Queen Freddieho Mercuryho. To je Zanzibar. Východoafrický ostrov skýtá hodně zajímavého. Mezi prvními památku UNESCO, z korálového kamene postavený Stone Town, historické centrum hlavního města Zanzibar. Ostrov je vyhlášený také svým kořením. Z letoviska se můžete vypravit do vnitrozemí na tamní farmy. „Vypadají jako neprostupná džungle, vše je na svém místě ale vysazeno naschvál. Tráva kolem vás může být třeba citronela, pod zelenými listy se můžou ukrývat kuličky pepře. Nejproslulejší vývozní artikl Zanzibaru je hřebíček,“ představuje pro Evropana nečekanou zkušenost ředitelka portálu Dovolena.cz. Na své si přijdou i milovníci přírody. Na Prison islandu můžete pozorovat želvy obrovské vážící až 200 kilogramů. Na mnoha menších ostrovech si zase užijí vyznavači kiteboardingu.

Thajsko

Thajsko není žádná novinka, přesto je kvůli své vzdálenosti stále opředeno tajemstvími. Ta se ale vyplatí odhalit. Noční život v Bangkoku není jediným lákadlem, řada lidí se hlavnímu městu vyhýbá a míří rovnou do přímořských oblastí, anebo na okolní ostrovy. Vybrat se dá z velkých letovisek až po ty menší klidnější, kde najdete dlouhé bělostné pláže nebo se můžete vydat na výlet mezi vápencové ostrovy. Ko Samui, Krabi nebo Phuket, to jsou nejoblíbenější destinace. Navíc se z Thajska dá snadno vypravit třeba do sousední Kambodže, poznat tamní slavné chrámy Angkor Vat.

Spojené arabské emiráty

Pouštní země láká hlavně do moderní metropole Dubaje, do které míří čím dál více Čechů za nákupy. Za návštěvu stojí ale i další kouty země – dovolenkovou destinací plnou luxusních letovisek je emirát Ras Al Khaimah, Abú Dhabí vás okouzlí kontrastem velkého počtu mešit a mrakodrapů, v emirátu Fujairah zase prozkoumáte zdejší památky. „Zima je ideální období k návštěvě Emirátů, teplo tu jsou stále tropické, v porovnání s těmi letními ale nesahají přes 40 stupňů,“ doplňuje ředitelka portálu Dovolena.cz Eva Sedlmajerová.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.