Intenzivní barvy, odvážné obrazy, zvířecí motivy, cvoky a řetězy na kabelkách, boty se zajímavou konstrukcí a podpatky – to jsou jen některé z vedoucích módních trendů, kterými se inspirovali tvůrci kolekce Kazar.

V nejbližších měsících se zajisté nebudete nudit. Na molech se během týdnů módy po celém světě opakují velmi expresivní motivy: tištěné vzory inspirované flórou a faunou, kovové ozdoby dodávající charakter, třpytivé materiály nebo nová interpretace klasických prvků šatníku.

Projektanti Kazar v nové sezoně vepsali kolekci mezi nejnovější trendy a obratně je snoubí s formami charakteristickými pro značku. To lze vidět na velmi módní fotografické přehlídce, kterou nafotila Ina Lekiewicz – světově proslulá stylistka, módní redaktorka a tvůrčí ředitelka, která zrealizovala pro Kazar svou první kampaň na polském trhu. Kreativní Lookbook doprovází video představující podzimní inspirace, které vytvořil Lionheart Media.

Podzimní počasí vytváří mnoho možností stylizace. V nové kolekci hraje Kazar silnými barvami: sází na vínovou, dále žlutou a odstíny modré v matné i lesklé verzi. Nezáleží na tom, jak se nosí – ve stylu „colour block“ total look, nebo jen jako jednotlivé akcenty – projektanti mysleli na všechny možnosti, když navrhovali boty a doplňky v monochromatických verzích, či míchali barvy v motivech připomínajících puzzle nebo se snažili vyvolat dojem tvorby Picassa.

Kromě barvy hrají klíčovou roli i materiály. Lakovaná kůže je v této sezoně hlubší, ukrývajíc pod lesklou vrstvou metalizovanou texturu v tmavě modrém nebo vínovém odstínu. Hadovitý vzor v intenzivním odstínu žlutého nebo matného zlata dodá každé stylizaci osobitý charakter. Holografické zlato vytlačené geometrickými motivy na povrchu je dalším silným akcentem, který zajisté upoutá pozornost.

Propozice Kazar, to nejsou jen barvy a textury vysoce kvalitních materiálů. Kabelky, které se nosí na bocích, podpatky připomínající kužely, ozdoby ve stylu piercingu nebo vzory tvořené tkaničkami na klasických modelech bot a kabelek – to je další z velmi silných podzimních trendů viditelných v kolekci.

Pánská kolekce inspirovaná městem

Je to již několikátá sezona, ve které Kazar sází na mnohem více casualové modely pánských bot. Dominují populární sneakersy, boty s pérky a šněrované kotníkové boty pro ty, kteří hledají mnohem klasičtější volbu pro běžný den. Barvy používané v kolekci jsou inspirovány městskými ulicemi, proto v kolekci uvidíme hodně šedé, hnědé, khaki, námořní modři a kontrastní spojení bílé a černé, což je přímá reakce na trendy prezentované na světových molech. Urbanistické inspirace jsou viditelné také v použitých texturách a materiálech, od trojrozměrných vytlačených vzorů, připomínajících městskou architekturu, nebo maskáčového motivu obtištěného na kůži, až po použití gumy, která pokrývá povrch bot. V kolekci jsou zajímavě použity materiály, které byly dříve vyhrazeny pro funkční oblečení a doplňky – neopren nebo silné plátno, které v kolekci Kazar doplňují klasické modely, a tak boří konvenci. Pro ty, kteří hledají boty s charakterem, nechybí boty ve stylu biker boots. Díky širokému spektru doplňků ve formě hodinek, tašek, pásků a peněženek pánové snadno doplní stylizaci pro každou příležitost.

Kolekce je k dispozici v obchodě Kazar v Praze v Centru Chodov anebo v internetovém obchodě www.kazar.com.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.