Přechod na chladné dny nás většinou dost vyčerpává. Přesto pořád ležet doma v peřinách, také nejde. A co si třeba, na malé odreagování, vyrazit do kina?

Listopad je pro většinu z nás takový překlenovací měsíc. Advent a velké vánoční přípravy se blíží, ale my sotva lapáme po energii, která nám z odchodem posledních slunečních dnů opravdu chybí. Navrhujeme vám odreagovat ne návštěvou kina, doma nesedíte, dá se dokonce říci, že jste vyrazili za kulturou a přitom, si lebedíte v pohodlných křeslech a k tomu pravděpodobně mlsáte něco šíleně nezdravého.

A na co že do kina vyrazit?

Rodinná detektivní komedie – Ten kdo tě miloval. Hlavní hrdina je kapitán Kalina – šarmantní  Pavel Řezníček – který by byl naprostým mužským ideálem, kdyby se hned na začátku filmu nepřesunul do své metafyzické podoby. Na dalším vyšetřování a „životě“ tedy pokračuje pouze jako duch. Jeho případ pak přebírá Kalinova manželka s dcerou, které si hrají na amaterské detektivy, v závěsu s babičkou, jako vždy okouzlující Evou Holubovou a jedním nepraktickým, praktickým lékařem (Hynek Čermák). Zábavná komedie s rukou Marie Poledňákové potěší i pobaví.

Akce v každé vteřině

No a pokud jste víc na akci než na humor, nemáte  na výběr. Do kin jde thriller Dívka v pavoučí síti a hlavní hrdinkou je kultovní Lisbeth Salanderová, kterou určitě znáte ze slavné knižní série Milénium Stiega Larssona. Dívka v pavoučí síti je natočená podle úspěšného bestselleru Davida Lagercrantze a sami můžete posoudit, jestli se Larssenovi rovná… Každopádně k zápletce filmu stačí říct jediné, akce střídá akci, snad u toho stihnete dýchat. V hlavní roli Lisbeth se představí nadějná herečka Claire Foy.

Nechte se okouzlit

A do třetice všeho dobrého, pokud jste fanoušci kouzelnického světa. Od 15.listopadu je možné vyrazit do kina na Fantastická zvířata: Grinewaldovy zločiny, jedná se je druhý z pěti nových dobrodružství z kouzelnického světa J. K. Rowlingové. Mocný černokněžník Gellert Grindelwald (Johnny Depp) splnil svou hrozbu, že uteče z vazby a začal shromažďovat své stoupence… a film může začít. Výkon hlavní role – Eddieho Redmayna – je okouzlující jako vždycky…

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.