Půlku pracovního týdne máme konečně za sebou, tak proč si na chvilku neudělat pauzu od každodenních povinností a nevrátit se na okamžik do dětství? Oslavte sami nebo se svou rodinou „Den čtení pohádek“!

Jedná se sice o neformální svátek, ale proč si nezpříjemnit den, nebo spíše večer 26. února něčím kouzelným?! Zavzpomínejte na to, jakou knížku jste měli jako malí nejraději.

Uvařte si dobrou kávu, čaj či horkou čokoládu, zabalte se do deky a vzhůru do magických příběhů plných princů, princezen, čar a kouzel, kde dobro vždycky zvítězí nad zlem.

Pokud se vám to zalíbí, zkuste si rituál někdy zopakovat. Na čtení krásných příběhů přeci není třeba pevně stanovené datum v kalendáři!

Pokud nevíte po jaké knížce sáhnout, připravili jsme pro vás pár novinek, které budou bavit vás i vaše děti.

Stromové pohádky

Příběhy, ve kterých hrají významnou roli kromě princů a princezen i stromy jako jeřáb, bříza nebo lípa. Vstupte do světa, kde mají stromy velkou moc a není radno se k nim nepěkně chovat. Kde velikáni se zelenou korunou dobrým lidem pomáhají a přinášejí jim radost a poznání.

www.albatrosmedia.cz

Lucinka a kouzelná zvířátka

Vydejte se s šestiletou Lucinkou a kouzelnými zvířátky za dobrodružstvím. Lucinka má ráda legraci a nerada chodí večer do postýlky. Je to podle ní velká nuda. Až jednou se začnou dít věci… Už usnula a zdál se jí sen? Nebo ještě nespí? Proč je v jejím pokojíčku všechno vzhůru nohama? Jisté je jen to, že Lucinka poznala spoustu hodných a veselých kamarádů. Vydejte se s šestiletou holčičkou a kouzelnými zvířátky za dobrodružstvím.

www.grada.cz

Mops jednorožcem

Krátce před Vánoci byla Peggy, malá mopsí slečna, odložena do psího útulku. Aspoň na krátký čas si ji vezme do péče rodina Chloe. Peggy si dočasné páníčky zamiluje. Kéž by u nich mohla zůstat napořád! Má to jen jeden malý háček – Chloe si na Vánoce přeje jednorožce. Najde Peggy způsob, jak se jím stát?

www.albatrosmedia.cz

Chmatákovi a velká narozeninová loupež

Chmatákovým se líbí věci, které nejsou jejich. Nemůžou si zkrátka pomoci. Tedy aspoň tatínek Mstiboj, maminka Mája a jejich dcera Berta. Trochu si ale dělají starosti o malého Tondu. Ten má rád pouze to, co se smí. Nikdy si nic nebere bez placení a rodina řeší, co z něj jednou bude…

www.knihyzpikoly.cz

101 pohádek před spaním

V této pokladnici pohádek, bajek, pověstí a tradičních vyprávění, najdete příběhy z celého světa. V knížce jsou jak notoricky známé pohádky podle bratří Grimmů, např. Sedmero krkavců nebo Skřítkové a švec, tak poučné Ezopovy bajky jako Zajíc a želva. Naleznete zde však i méně známá vyprávění, vycházející z tradičních čínských, japonských a sibiřských lidových příběhů a legend.

www.svojtka.cz

Foto: pixabay.com/ThoughtCatalog