Španělský sál Pražského hradu bude ve středu 30. srpna od 20.30 hostit čtyřiadvacet finalistek a finalistů soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2017 pro Českou a Slovenskou republiku. Elite Model Look je nejprestižnější modelingovou soutěží na světě, do které se každým rokem přihlásí statisíce zájemců z téměř 40 zemí.

I tento rok se v exkluzivní přehlídce představí topmodelky agentur Elite Prague a Elite Bratislava, patří mezi ně například ambasadorky projektu Michaela Kocianová a Zuzana Stráská, vítězka světového finále EML 2013 Eva Klímková, české a slovenské topmodelky Daniela Kociánová, Denisa Dvořáková, Adriana Čerňanová, Barbora Brušková, Sasha Gachulincová a vítězka světového finále EML 2016 Jana Tvrdíková.

Zuzana Stráská – ambasadorka soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2017.

O budoucích modelkách bude rozhodovat porota složená z odborníků v oblasti módy, kultury a médií, partnerů projektu a zahraničních modelingových agentů. V porotě zasedne ředitelka scoutingu Elite World Iris Minier či ředitel soutěže Sáša Jány. „Těším se z obrovského zájmu o castingy a soutěž Schwarzkopf Elite Model Look. Jsem rád, že za nás mluví nejen vítězství na světovém finále, ale i desítky úspěšných kariér realizovaných posledních pár let. I tento ročník je jeden z nejsilnějších za poslední desetiletí,“ říká Jány.

Čestnou předsedkyní poroty 26. ročníku soutěže se stala česká topmodelka Linda Vojtová. „Výhra v soutěži Elite Model Look v roce 2000 zásadně změnila vývoj moji kariéry a výrazně mi pomohla dostat se ve světě módy na vrchol. Proto jsem velice ráda, že mohu zastoupit úlohu předsedkyně poroty a tím podpořit novou a talentovanou generaci tváří z našich krajin.“

V průběhu března a dubna se uskutečnilo v obchodních centrech po celé České a Slovenské republice celkem 25 castingů, které přilákaly pozornost velkého množství mladých žen a mužů. Soustředění před samotným finále probíhá v pražském hotelu Ambassador – Zlatá Husa, kde budou zároveň finalistky a finalisté ubytováni. Po slavnostním finále se hosté přesunou na afterparty do Art Restaurant Mánes společnosti Mánes Group.

„Jsem potěšen, že finále Schwarzkopf Elite Model Look ČR a SR se opět koná v nádherném Španělském sálu Pražského hradu. Doufám, že mladí lidé, kteří na finále dostanou šanci vstoupit do vcholového modelingu vytvoří v nádherných kolekcích krásný večer plný módy a hudby“, dodal Jány.

Foto: Schwarzkopf Elite Model Look

Redaktorka rubriky Relax na webu TÝDEN.CZ a editorka ŽenyDívky.cz. Ráda vaří, sportuje a miluje zvířata.