Na trhu je velký počet barev na vlasy a mnoho z nich se chlubí přírodními složkami. Jak je to ale doopravdy?

Protože jsem sama tak trochu nadšenec, co se přírodní kosmetiky týče, začala jsem už před delší dobou pátrat, jak je na tom náš trh s přírodními barvami. Stálicí je samozřejmě Henna, která ale nevyhovuje každému a hlavně v salonech s ní nepracují (možná jsou výjimky, ale moc jich není). Zkoumala jsem další možnosti a byla jsem docela zklamaná. Vetšina „přírodu“ inzerujících barev má přece jen velký podíl chemie. Už jsem si začínala myslet, že to asi jinak nejde, ale pak jsem potkala Filipa Gregora.

Kadeřník Filip
Kadeřník Filip

Jeho příběh, i když je to mladý „kluk“, by už vydal na román. Ze spolumajitele prestižního kadeřnického salónu na Vinohradech se stal ze dne na den nezávislým jogínem, který pracuje v harmonickém, ale komorním  prostředí. „Velký svět“ ho přestal bavit, pátrá po přírodní (nejen)vlasové cestě, která by byla přínosná pro jeho klienty i pro kolegy kadeřníky. Po letech hledání, zdá se našel. Pro Čechy objevil přírodní, opravdu přírodní vlasovou kosmetiku a začal ji sem dovážet. Věří, že profesionální barvy, které jsou naprosto zdravotně nezávadné i  pečující kosmetika si své přiznivce najde. A mě zajímalo, jak se tak stane, že člověk ze dne na den změní život a samozřejmě jakou, že kosmetiku to Filip pro Čechy objevil.

Jak se tak stane, že se spolumajitel velkého salonu na Vinohradech a uznávaný kadeřník najednou vydá na úplně jinou, přírodní cestu?

Život je někdy nevyzpytatelný v tom, jak náhle změní naší cestu. Pro mě to ale byla změna veskrze pozitivní. Bylo úžasné najednou cítit tu svobodu a lehkost, kterou člověk při podnikání nemá, anebo jí pod tlakem denních úkolů mnohem obtížněji hledá. Každopádně ten volný čas jsem věnoval odpočinku, abych se zase mohl orientovat na jiné životní výzvy.

Myslíš, že tě k hledání přírodnější cesty inspirovala třeba i jóga?

Jóga mě v tomhle směru určitě inspirovala. Jak se člověk dostává více do kontaktu se svým tělem, se svým bytím, tak automicky začíná i cítit, že některé věci a návyky už mu prostě nedělají dobře. A to se týká jídla, pití, životního stylu, kosmetiky, atd. Jóga mě tedy určitě navedla na cestu, která je pro zdraví mé i mých klientů mnohem více přínosná.

Proč tě klasické vlasové barvy a produkty přestaly „bavit“?

Klasické barvy a produkty mě nepřestaly bavit, ale spíš jsem prostě nechtěl denně čichat amoniak a vstřebávat i jiné chemikálie. Cítil jsem potřebu pracovat s produkty, které mě nebudou nijak poškozovat.

A pak jsi objevil Natulique a nakonec jsi ji i začal dovážet do Čech. Není to ale první značka přírodní vlasové kosmetiky se kterou pracuješ, že?

Natulique je již třetí přírodní kosmetika pod mýma rukama. První byla bio kosmetika na domácí použití, která ale nebyla moc trvanlivá, druhá značka již byla profesionální, ale měl jsem k ní jiné výhrady. Takže – do třetice, všeho dobrého…

V čem je tedy vlasová kosmetika Natulique jiná a pro koho si myslíš, že je na našem trhu určená?

Natulique je jiný hlavně v tom, že jeho velký závazek je chránit zdraví kadeřníků i klientů – to znamená vyvíjet nejčistší možné produkty na trhu profesionální vlasové péče. A to se také daří – Natulique je jediná BIO certifikovaná profesionální vlasová kosmetika, barvy jsou chemicky nejčistší na světě – neobsahují amoniak, PPD, resorcinol, parabeny, atd. Značka je tedy určená nejen pro astmatiky či alergiky, ale třeba i těhotné ženy, anebo kohokoliv, komu záleží na svém zdraví a nechce pravidelně vstřebávat do těla vysoké dávky chemikálií při barvení či mytí vlasů.

Mysíš, že by mohla oslovit ženy, které si vlasy barví hennou? Je vhodná i pro lidi, kteří mají např. na běžné barvy alergie nebo jiné zdravotní obtíže?

Já osobně vůbec nejsem příznivce barvení hennou – ty barvy nekryjí šediny, barvící proces je velmi zdlouhavý, výsledky jsou nerovnoměrné, takže za sebe určitě doporučuji přejít na přírodní barvy Natulique, které vlasy i pokožku nesmírně šetří, ale mají úžasné výsledky.

Barvy jsou vhodné pro všechny – i lidé, kteří měli v minulosti alergickou reakci např. na PPD se budou moci s klidem nabarvit. Pokud se ale alergie již někdy vyskytla, je i tak nutné udělat před barvením test citlivosti.

 Jak je na tom Natulique s pečující kosmetikou? Co bys našim čtenářům doporučil pro letní období a měla by se vůbec vlasová kosmetika na letní a zimní období nějak lišit?

Natulique má celou pečující řadu “NATULIQUE po barvení”, kde najdete šampony i kondicionéry na hydrataci, objem, či každodenní mytí.

V létě je určitě dobré více vlasy hydratovat, trpí sluncem a koupáním v soli či chlóru, takže mohu doporučit např. Marocký arganový olej na aplikace několikrát denně i během slunění, dále potom Nourishing hair cream – úžasný vlasový krém s obsahem panthenolu, který chrání před teplem a zanechává vlasy úžasně měkké a hebké.

Foto: Profimedia.cz

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.