Nude make-up neboli nahé líčení ovládlo přehlídková mola i červené koberce plné celebrit. Základem tohoto trendu je na první pohled bezchybná a rozjasněná pleť s perfektně upraveným obočím a sametově hladkými rty. Návodů jak přesně postupovat, abyste dosáhli správného „nude make-upu“, najdete na internetu spousty.

My se dnes zaměříme na kosmetické pomocníky, kteří vám v cestě za dokonalým, přirozeným vzhledem ve stylu nalíčená/nenalíčená, pomohou.

Primer neboli podkladová báze, je základ každého líčení. Má tu zázračnou vlastnost, že vyhladí, sjednotí a pečuje o vaši pleť. Mnoho z nich dokáže pomoct i při barevných odchylkách v pleti, jako je zarudnutí nebo zašedlost. K dostání jsou i báze, které mají v sobě jemné třpytky a tím dodají pleti jas.

 

Zdroj: archiv firem

V cestě za bezchybnou pletí nesmíte opomenout použít správný korektor. V tu ránu můžete dát sbohem kruhům pod očima, pupínkům a dalším nedokonalostem vaší pleti. Vyzkoušejte sama, zda vám budou více vyhovovat tuhé, tekuté či barevné korektory.

 

Zdroj: archiv firem

Oči rozjasníte pomocí očních stínů. Vybírejte jemné tóny, jako jsou meruňková, světle hnědá a světle růžová. Trefou do černého jsou ucelené paletky, jež nabízejí hned celou škálu barev, které vám ve vystínování oka pomohou.

 

Zdroj: archiv firem

Ke stylu přirozeného líčení samozřejmě patří i rtěnka či lest na rty. Výhodou je, že díky jemným tónům můžete rty během dne upravovat bez použití zrcátka. Pro vytvoření dokonalého nude looku nezapomínejte ani na správně zvolený lak na nehty.

 

Zdroj: archiv firem

Foto:pixabay.com/MisterBean

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.