Objevte s námi kouzlo šál, které můžete uvázat opravdu na tisíc způsobů. Poslední dobou je velký hit tzv. nekonečné/kulaté šály, kterou si prostě omotáte kolem krku a ona sama se postará o zajímavý efekt. My vám dneska ukážeme pár zajímavých triků a tipů, jak netradičně a pohodlně šálu nosit a představíme ještě jednu vychytávku – pončo. V galerii pod článkem se pak můžete inspirovat ke koupi vlastního kousku. Při výběru šály nepodceňujte materiál, z kterého je vyrobena. Nekvalitní šály pouští malé chloupky a ty jsou schopny zničit vám i kabát. Volte přírodní, hebké a teplé materiály – neštípou na krku a plní základní funkci šály – abychom nenastydly.

Variabilní čtverec

Nejběžnější typ šály či šátku. Lehce se dá přeložit a vytvořit velký trojúhelník, s kterým můžete doslova kouzlit. Je jen na vás, jak si pohrajete s cípy šály, zda je necháte ležérně na ramenou nebo uvážete těsněji u krku.

Nekonečné délky

S dlouhou vlněnou šálou si můžete hrát do aleluja. Omotat, zamotat, nechat ledabyle padat z ramenou, zachumlat se do ní. Velké pletené šály jsou hebké a zima vám s nimi určitě nebude. Můžete zvolit ale i jemnou pašmínu v různých barvách, která skvěle doplní pracovní kostýmek a určitě neslouží pouze jako šála na ven.

 Pončo:

Pončo nebo pelerína zahřeje jak na jaře, tak na podzim. Tento elegantní kousek by neměl ve vašem šatníku určitě chybět. Nejlépe vynikne s přiléhavým oblečením. Čím větší pončo zvolíte, tím užší kalhoty nebo sukni musíte mít. V opačném případě docílíte místo elegantní siluety neforemného stanu, což rozhodně není žádoucí

 

 Naše tipy:

Foto: archiv firem

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.

1 komentář

Comments are closed.