Jen málo žen má to štěstí, že se jim pomerančová kůže tedy celulitida vyhne. Její vznik je často dán geneticky a bojovat proti ní není jednoduché, ale správná kombinace jídla, pitného režimu a životního stylu své ovoce přináší.

Nechceme vám lhát, že stačí občas natřít na celulitidou postižené partie nějaký produkt a je vystaráno. Celulitida je často dána geneticky, i když ne vždy, a podle statistik ji má každá druhá žena. Proto pokud se chcete opravdu pustit do boje, je nutné propojit hned několik věcí – a pravidelně.

Klíčem je pravidelnost

Ano, tohle málokdo rád slyší, ale klíčem ke kráse obecně je pravidelnost – natřít se super účinným krémem jednou za týden, celkem logicky, velké účinky nemá…

Každopádně u celulitidy je důležité dodržovat určitá pravidla v jídle, nemusíte se vzdát všeho, co máte ráda, ale je nutné omezit hodně tučné potraviny, sladké typu běžná mléčná čokoláda „stáhnout“ na maximum, vynechat sladké limonády, uzeniny a těžké přílohy jako třeba knedlíky či těstoviny si dávkovat s rozumem, lépe na oběd než na večeři. Pitný režim je individuální záležitostí, ale je dobré pít především neslazenou vodu, případně limonády doma vyrobené jen z ovoce, případně doslazené něčím zdravějším, než je bílý cukr. Dobré jsou také čaje, hlavně bylinkové a případně vyzkoušejte i čaj přímo namíchaný z bylinek proti celulitidě.

Masírujte a máte vyhráno

Skvělým protivníkem celulitidy je masáž, i ta by měla být pravidelná… Můžete ji provádět ve sprše, třeba s pomocí přírodní lufy. Začněte u nártů a veďte směr masáže nahoru až k tříslům, pak lufou prokrvte zadeček a bříško, případně zlehka i prsa. Když vyjdete ze sprchy použijte vybraný anticelulitidní produkt a natřete pořádně celulitidou postižené partie. Případně je dobré, čas od času, zajít na masáž, která je na celulitidu zaměřená. Samozřejmě není jednoduché takový postup – kombinace stravy, pitného režimu, masáží a případně ještě cvičení – to zpevňující je opravdu výborné – dodržovat celý rok, každý den. Když se ale budete snažit co nejčastěji a zejména na jaře, kdy je tělo očistám nejvíce nakloněno, vězte, že výsledek bude více než uspokojivý. Možná kůže nebude 100% bez celulitidy, ale bude krásná, hladká a pevná.

 

Foto: depositphotos.com/valuavitaly

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.