Poslední roky zpěvačky Ivety Bartošové nebyly příliš šťastné. Problémy utápěla v alkoholu a její turbulentní osobní život byl často propíraný v bulváru. Nešťastná zpěvačka se nakonec rozhodla svůj život dobrovolně ukončit. Stalo se tak 29. dubna 2014 a my si ji můžeme připomenout písničkami, kterými si získala popularitu a zástupy fanoušků.

Rodačka z Čeladné Iveta Bartošová, přišla na svět 8. dubna 1966 společně se sestrou, dvojčetem Ivanou. Oběma ženám byl nadělen dar krásného hlasu, ale Ivana nakonec dala sestře přednost a dobrovolně ustoupila do pozadí. Iveta svou šanci naplno využila a již ve dvaceti letech se stala Zlatou slavicí. Sesadila tak z pomyslného trůnu jinou známou zpěvačku, Hanu Zagorovou. Následovaly další úspěchy a velká popularita.

Křehká blondýnka si získala srdce nejednoho muže, ale sama neměla s láskou příliš štěstí. S Petrem Sepéšim ji pojily nejen pracovní povinnosti, ale rozuměli si i v soukromí. Z doby jejich účinkování vznikly hity jako „Knoflíky lásky“, „Červenám“, „Medové dny“… Skvěle rozjetou kariéru náhle ukončila zpěvákova smrt. Zahynul tragicky, na železničním přejezdu ve Františkových Lázních. Bylo mu pouhých 25 let. Bartošovou jeho smrt velmi zasáhla a na nějakou dobu se stáhla z veřejnosti.

Ke zpívání se Bartošová po několika měsíční pauze nakonec vrátila a z jejího působení ve skupině Balet, pochází další hit, „Hej pane diskžokej“.  Tuto skupinu blonďatá kráska vyměnila za Kroky Františka Janečka a na světě byl song „Léto“.

Následovala spolupráce s orchestrem Ladislava Štaidla. Šéf hudebního tělesa Štaidl se stal na několik let zpěvaččiným životním partnerem. Z jejich vztahu vzešel na svět nejen syn Artur, ale i velmi plodná spolupráce. Hity jako „Málo mě zná“ či „Láska má je zákon“, si v té době zpíval skoro každý.

V roce 1993 dostala Bartošová možnost zahrát si ve filmu Svatba upírů. Ústředním songem vampírské hororové komedie se stala píseň „Já se vrátím“, kterou nazpívala právě tato populární zpěvačka, jež ve filmu ztvárnila hlavní roli.

Konec 90. let byl ve znamení muzikálového boomu, který pomohl vzkřísit pomalu uvadající kariéru Bartošové. Účinkování v muzikálu Dracula jí vrátilo popularitu a následovala řada dalších krásných pěvecko-hereckých rolí. Alba Ve jménu lásky a Bílý kámen byla vrcholem její kariéry a Bartošové písničky se opět hojně hrály v rádiích.  

I když konec kariéry populární zpěvačky nebyl růžový ani příliš důstojný, skalní fanoušci jí zůstali věrní. Památku Ivety Bartošové lze dnes uctít tím, že zavzpomínáme na její největší hity.   

Foto a video: Depositphotos.com, YouTube.com