K létu patří romantika, a protože té není nikdy dost, můžete si ji dopřát i prostřednictvím zamilovaných filmů.

Statečné srdce – V dobách, kdy byl ještě australský herec Mal Gibson sexy krasavec, vznikl historický velkofilm Statečné srdce. Přenese vás na skotskou vysočinu, kde se pod vedením Williama Wallace formuje odpor proti uzurpátorskému anglickému králi Eduardu I. – a láska samozřejmě nesmí chybět…

Titanic – Kýč, říkáte si? Ano, ale tak okouzlující! Miláček žen Leonardo DiCaprio, ještě jako zajda a Kate Winslet jako mladé děvčátko. A ten krásný romantický příběh na pozadí dramatické události, jakým potopení luxusní lodi Titanic bylo. Film pro všechny nostalgické duše.

Láska nebeská – Film pro všechny milovníky klasických lovestory. Jsme zvyklé ho vídat na Vánoce, ale v létě “funguje” stejně dobře. Co příběh, to láska – některá nostalgická, některá nešťastná a jiná zase jako vystřižená z „románu pro ženy“. Láska nebeská funguje vždycky a pokaždé potěší…

Než jsem tě poznala – Tragický, smutný, krásný a zamilovaný… přesně takový je příběh tohoto filmu, kde si hlavní roli zahrál mužný Sam Claflin a jeho partnerku pak roztomilá Emilia Clarke, kterou můžete znát z kultovního seriálu Hra o trůny, jako královnu draků Daenerys. Tenhle film snad většina z nás ještě suchým okem nedokoukala, přesto se k němu rády vracíme.

Hříšný tanec – “Bejby nebude sedět v koutě!” Nejde, aby ve výčtu nejlepších romantických pecek chyběla tato klasiku – Hříšný tanec. Film o nezkušené Bejby, která přijíždí s rodiči a sestrou prožít léto do “rekreačního centra” americké střední třídy a seznámí se tam s okouzlujícím a hlavně hříšně sexy Johnnym, musí vidět každá romantička.

Pýcha a předsudek – Jeden z nejkrásnějších románů anglické spisovatelky Jane Austen se dočkal několika filmových zpracování. Mezi nejlepší rozhodně patří to s Keirou Knightley v hlavní roli. Příběh o krásné Elizabeth, její sestře, něžné Jane a zbytku potřeštěné rodiny, které vládne matka snažící se provdat nejlépe všechny dcery naráz. Nechybí tajemný pan Darcy, který chytré Elizabeth ukradne srdce. Vše je zasazeno do historických kulis viktoriánské Anglie. Nenechte si ujít!

Prázdniny v Římě – Kam jinam na prázdniny než do Říma, v dobré společnosti okouzlující Audrey Hepburn a mužného Gregoryho Pecka! Legendární retro film Prázdniny v Římě přinesl něžné Audrey Oscara za roli novodobé princezny, která utekla, aby poznala skutečný život a našla lásku.

Deník Bridget Jones – Tak bez tohoto filmu by byl život “moderní ženy”  výrazně chudší. Hymnu všech single žen, které touží získat muže svých snů (i když je to opravdu fuška), si zamiloval celý svět. Film se dočkal dvou pokračování, ale jednička je prostě nejlepší. A pro zajímavost Colin Firth, který si zahrál jednu ze dvou mužských hlavních postav – „pana správňáka“ – se ve filmu jmenuje Mark Darcy, což je paralela na pana Darcyho z Pýchy a předsudku.

Padesát odstínů šedi – A na závěr trocha smyslnosti. I když škarohlídi tenhle film pomluvili, ženám dává přesně to, co nabízí. Sexy nahá těla v erotice pro ženy. Mezi Jamiem Dornanem a Dakotou Johnson to ve filmu hezky jiskří a intelektuální příběh snad u tohoto typu filmu nečekáte, že? Takže proč si neužít kapku letní vášně…

Foto: Facebook/Me before you

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.