Ty nejlepší marmelády v zemi stále vaří Jozefína Růžičková z jižních Čech. Se svou značkou Rose Garden po loňském úspěchu opět zazářila na prestižní mezinárodní soutěži World´s Original Marmelade Awards. Tentokrát domů do Prachatic přivezla šest medailí.

Mistrovství světa ve vaření marmelád se opět konalo v britském Dalemain. A letos byla konkurence opravdu velká – o titul soupeřilo více jak tři tisíce vzorků marmelád z celého světa. Paní Jozefína navázala na loňský úspěch, kdy si z ceremoniálu odnesla unikátní dvojitou zlatou medaili. Letos se na stupních vítězů umístilo šest jejích vzorků.

Jozefína Růžičková.

„Mám velikou radost ze všech ocenění. Konkurence byla letos opravdu výjimečná a o medailích rozhodovaly mnohdy i nepatrné detaily,“ popsala Jozefína Růžičková. Odborná porota totiž nehodnotí pouze chuť výrobku, ale i jeho originalitu, vzhled, vůni či konzistenci. Ocenění z Británie si odvezly jihočeské příchutě jako je: pomeranč s kdoulí, červený pomeranč s borovicovým sirupem, citron a fingerlime nebo třeba klementinka s bergamotem.

Soutěž se v Británii každoročně koná už od roku 2004. „Po celou dobu jsme svědky toho, jak láska k marmeládám a kreativita našich účastníků dokáží vzbudit zájem i o výrobky založené na nezvyklých chutích i surovinách,“ řekla zakladatelka soutěže Jane Hasell-McCoshová.

Marmelády a džemy Rose Garden sbírají ocenění po celém světě.

Jozefína Růžičková se prestižní soutěže zúčastnila poprvé před třemi roky, tehdy ještě v kategorii „home-made“. S prvními citrusovými marmeládami, které kdy uvařila, získala dvě bronzová místa. Po tomto úspěchu se rozhodla sdílet svou vášeň s okolím a založila značku Rose Garden. Nyní vyrábí výběrové džemy, marmelády a bylinné sirupy. V nabídce má české chutě jako je jahoda či borůvka, ale i netradiční suroviny jako šípky, bezinky, mirabelky nebo arónie. Ráda také vymýšlí nové kombinace příchutí, díky kterým sbírá jedno ocenění za druhým. A nejen v Británii. Třeba na světové soutěži Great taste loni získal její fíkovo-hruškový džem s bílým karibským rumem nejvyšší možné ocenění – tři hvězdičky.

Výrobky Jozefíny Růžičkové můžete koupit na farmářských trzích, foodfestivalech, vybraných obchodech a také na e-shopu www.dzemyrosegarden.cz.

Foto: archiv, Facebook/Marmelády a džemy Rose Garden

Redaktorka rubriky Relax na webu TÝDEN.CZ a editorka ŽenyDívky.cz. Ráda vaří, sportuje a miluje zvířata.