Byla to s partnerem láska jako trám, jenže po tom, co jste spolu prožili určitou část života, se vaše cesty rozdělily a už jste se víc nepotkali. Přijde vám příběh povědomý? Tohle se ve vztahu stává. A i když ze slova „přítel“ logicky vyplývá, že váš partner je prostě někdo, kdo je stabilní součástí vašeho života a bude s vámi v dobrém i ve zlém, pravdou zůstává, že tím, kdo vás utěšuje, když všichni ti darební chlapi odejdou, je vaše nejlepší kamarádka.

1. Zná vás opravdu takovou, jaká jste – se všemi klady i zápory. Nesnaží se vás předělat, neodsuzuje vás a zkrátka vám rozumí.

2. Neopustí vás kvůli pár kilům navíc nebo kvůli velkému břichu. Když jste po ránu nenamalovaná, neupravená nebo nazelenalá po flámu, nemusíte se před ní stydět.

3. Chodí s vámi nakupovat, poradí vám, co vám nejvíc sluší a dva až tři lidi nepovažuje za frontu. Klidně s vámi počká.

4. Nežárlí, když vás cizí muži svlékají očima a neuteče, když zrovna nemáte náladu na sex.

5. Nemá potřebu se hádat kvůli hloupostem, ani na vás nevytahuje dva roky staré křivdy. Když jí po týdnu zavoláte, není naštvaná, že jste se tak dlouho neozvala a je ráda, že vás slyší.

6. Váš lak na nehty nebo na vlasy jí nesmrdí – a když vám dojde, půjčí vám svůj.

7. Nikdy vám nevyčte, že jste se netrefila do jejího dárku k narozeninám a ocení vaši snahu i to, že jste si vůbec vzpomněla.

8. Nezakazuje vám vaše koníčky ani nežárlí na čas, který jim věnujete. Dělá je totiž s vámi. Romantickou komedii s vámi v kině dokouká až do konce, aniž by po deseti minutách filmu hlasitým chrápáním rušila ostatní.

9. Je k vám fér a nemá potřebu s vámi taktizovat, prožily jste toho spolu už tolik, že na sebe nemusíte hrát divadlo, kdo z vás je lepší a proč. Má ráda vaši matku.

10. Když je vám nejhůř, staví se za vámi s lahví červeného vína a čokoládou. Můžete se s ní bez starostí vybrečet, vašemu pláči totiž rozumí a ví, že bez toho to (sakra!) nejde.

11. Nepotřebuje teplý oběd ani večeři a netáhne se za ní pivní odér.

Foto: depositphotos

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.