Malé byty s nikterak velkorysými prostory pro koupelnu, naše stále zběsilejší tempo s minimem času na relaxaci v jakékoliv podobě, natož při pravidelné hygieně. Když už si musíme vybrat, Černý Petr obvykle padne na vanu. I ve sprchovém koutu se ale můžete příjemně odreagovat.

Sprchování je rychlé, efektivní a ekologičtější než koupání ve vaně. Věděli jste, že při průměrné koupeli ve vaně spotřebujete přibližně 80 litrů vody, zatímco při sprchování v průměru jen něco málo přes 60? (Pokud se ovšem ve sprše maličko zapomenete, může to být klidně dvojnásobek…)

Někde v našem nitru přesto alespoň čas od času toužíme ponořit se až po uši do obláčků načechrané voňavé pěny a nemuset si kvůli tomu pořizovat permanentku do nejbližšího wellness centra.

Užijte si pěnu i ve sprše

Naštěstí výrobci tělové kosmetiky mají situaci pod palcem, a tak vedle tradičních sprchových gelů zařazují do své nabídky nové přípravky, které nám nedosažitelné hýčkání ve vaně dovedou vynahradit. Hitem poslední doby jsou sprchové pěny. Jemně a maximálně šetrně smyjí z pokožky každodenní nečistoty, zároveň ji zvláčňují a vyživují, jejich bohatá nadýchaná konzistence vám umožní vytvořit i z obyčejného sprchového koutu malou oázu relaxace.

Náš tip: Nové sametově jemné sprchové pěny Shower Mousse od značky Fenjal (139 Kč) jsou výjimečné vysokým podílem pečujících složek v podobě cenných přírodních olejů a obsahem luxusních vonných esencí. Neobsahují minerální oleje, parabeny, ani silikony a jsou mimořádně šetrné i k citlivé pokožce. Vybrat si můžete ze tří variant – SENSITIVE s přírodním jojobovým olejem pro pružnost pokožky a jemnou jasmínovou vůní, MORINGA se vzácným moringovým olejem bohatým na antioxidanty a smyslnou vůní tuberózy nebo VITALITY se zjemňujícím olejem z hroznových semínek a energizující květinově ovocnou vůní.

Tipy, jak ještě lépe relaxovat ve sprše:

  • Zvolte tlumenější osvětlení. Nemusíte si kolem sprchového koutu aranžovat vonné svíčky, stačí do koupelny umístit menší lampičku. Skvělou volbou je solná lampa, která vytvoří příjemně teplé světlo a navíc osvěží vzduch. Při ostré zářivce se pracovní či jakýkoli jiný stres odbourává o dost hůř.
  • Vyzkoušejte aromaterapii. Na držadlo sprchové hlavice můžete pověsit svazek sušených bylinek, například levanduli nebo eukalyptus. Pára ze sprchy z nich uvolní antistresové aroma.
  • Pusťte si při sprchování hudbu. Třebaže ve sprše trávíte jen dvě tři minuty, s přehledem si stihnete zanotovat svůj oblíbený song, který vám vždy zvedne náladu, nebo vás naopak zklidní před spaním.
  • Nenechávejte sprchování na poslední chvíli. Tedy na dobu, kdy už se téměř v polospánku chystáte do postele. Dobře, nemáte hodinu na to válet se ve vaně, ale poctivých pět minut „jen pro sebe“ ve sprše určitě najdete. Vyhraďte si na sprchování svůj čas a za plného vědomí nechte všechny nepříjemné starosti pomyslně odplout do odpadu.
Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.