Dokonalý šperk se na rukou či krku ženy třpytí jako ta nejjasnější hvězda.  Možná právě proto se česká značka ALO diamonds nechala ve své nové podzimní kolekci inspirovat krásou vesmíru.  Klenotníci tentokrát oblékli drahokamy do odstínů hnědé, zlaté, černé i bílé. Podívejte se s námi na výsledek jejich práce.

Black and white

Kombinace černé a bílé nikdy nevyjde z módy. Milovala ji například návrhářka Coco Chanel i Karl Lagerfeld. Říká se, že tuto kombinaci poprvé oblékla královna ze Sáby na hostinu, aby ukázala svým rádcům, že se na každou situaci lze podívat ze dvou úhlů.

     

Šperk ve tvaru srdce

První takový šperk poslala skotská královna Marie své rivalce, královně Alžbětě I. Dárek měl symbolizovat respekt, obdiv a lásku.  Pokud i vy chcete někomu vyznat tak hluboký cit, můžete z řady přívěsků, které jsou vyrobeny v několika velikostech a různých barvách zlata.

V barvách podzimu

Toto roční období není jen depresivní a sychravé. Podzimní příroda nabízí rozmanitou paletu barev, kterými se nechali inspirovat malíři i klenotníci. V kolekci nazvané Podzimní Love Story použili odstíny hnědé, černé, bílé a zlatavé, díky kterým budou desítky malých diamantů zářit jako noční obloha.

Maximalistka  

Jste rádi centrem pozornosti? Tak sáhněte po špercích z kolekce Monumentalo, které jen tak nepřehlédněte. Jsou výrazné, pestré a nepodobají se ničemu, co jste kdy mohli vidět. 

Art Deco

Šperky s diamanty baquetového brusu, který vychází ze speciální úpravy kamene u prstenů ze 16. století. Ty většinou sloužily jako pečetní šperky. V Art Deco kolekci najdete prsteny, náramky a náušnice.

Barvy, barvy, barvy

Kdo by je nemiloval. Pokud nejste zastánkyně pestrobarevných módních kolekcí, můžete svůj look zvýraznit šperkem s diamanty a safíry v modré, růžové, zelené či fialové barvě.

Planeta květin

Tradice květinových šperků sahá až do Turecka patnáctého století, kde sultán Sulejman, zručný šperkař, tvořil své manželce Hürrem z lásky složité květinové ozdoby do vlasů z diamantů, safírů a dalších drahokamů. V kolekci najdete šperky v podobě růže, lilie, orchideje nebo ibišku poseté desítkami lesklých briliantů v bílé a černé barvě, zasazené do bílého zlata.

Více naleznete zde.