Plzeňské Antické a egyptské lázně jsou oázou relaxace a klidu – místem, jež je prodchnuto jedinečnou atmosférou exotického orientu. Egyptský chrám, Skalní chrám, Pyramida nebo bazén se slanou vodou jsou místa, kde si můžete užívat chvíle ničím nerušené pohody a donekonečna hýčkat své smysly.

Antické lázně

V místnosti plné páry, která je prodchnutá vonnými esencemi, se můžete zaposlouchat do meditativní hudby. Prostředí, kterému dominuje fontána a řecké sochy je jako dělané pro všechny, kteří se chtějí oddat příjemnému odpočinku a současně udělat něco pro své tělo. Pára čistí pleť, účinně pomáhá redukovat celulitidu, zrychluje metabolismus, ale pomáhá také na astma, dýchací potíže nebo chrapot. K dispozici je dvojlůžko v odpočívárně, minibar s chlazenými nápoji a přístroj CRAZY FIT pro uvolnění svalstva. Pokud se rozhodnete pro finskou saunu, odstraníte veškerou únavu i stres a prospěšné látky vám dodá vdechování kamenné soli, o kterou je sauna obohacená.

Egyptský chrám

V prostoru chrámu najdete himalájskou solnou saunu, jejíž stěny tvoří kamenná sůl těžená v Nepálu a v Tibetu. Jde o sůl nejvyšší kvality. Její blahodárné účinky zlepšují mnoho funkcí organismu – jeho odolnost, očišťují, detoxikují, ale hlavně zlepšují náladu. Během pobývání v sauně bude vaše tělo postupně vstřebávat cenné minerály jako jód, brom, vápník nebo hořčík, které působí na pokožku a jejich vdechováním se zlepšuje činnost sliznic, zklidňují se zápaly a otoky. Výrazně se tak zlepšuje imunita buněk. Skvělou terapii pro vaše záda představuje hydromasážní vana se čtyřmi masážními lehátky, vodopádem, barevnou terapií a hudbou. V soukromé zóně můžete vstoupit do infra-sauny s mořským klimatem a ozónem, díky které se vám bude úžasně dýchat, a vaše klouby se prohřejí opravdu do hloubky. Tato terapie celkově regeneruje a revitalizuje tělo na buněčné úrovni.

Pyramida

Nové pocity a dosud nepoznané zážitky přináší pobývání v Pyramidě, který má silné regenerační a energetizující účinky. Benefity hodinového pobytu jsou srovnatelné s čtyřiadvaceti hodinovým spánkem v lese. Uvedený jev lze vysvětlit produkcí zvýšeného počtu minusových iontů, kterých v prostředí v důsledku znečištěného ovzduší ubývá. Příznivá energie pyramidy přispívá k zlepšenému psychickému i fyzickému stavu, výborný efekt má na revmatické bolesti, bolesti hlavy i nervové napětí. Harmonizuje energetická centra (čakry) v těle a tím zpětně působí na všechny tělesné orgány. Pyramidální voda má jinou molekulární strukturu – je měkčí a pomáhá přivádět energii do těla. Je výborná na nejrůznější kožní onemocnění, regeneruje kůži i vlasy.

Více na www.antickelazne.zdenkablechova.cz.

Foto: profimedia, archiv

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.