Zpříjemněte si večer a namíchejte si lahodný Cosmopolitan, který s kamarádkami popíjela i sloupkařka Carrie Bradshaw v divácky oblíbeném seriálu Sex ve městě. Zrovna na dnes připadá národní den tohoto slavného růžového drinku z vodky a brusinkového džusu. A jak nejlépe tento neoficiální svátek oslavit, než si tento nápoj připravit?

Cosmopolitan patří mezi jeden z nejznámějších koktejlů. Den tohoto drinku ustanovil na 7. května nezávislý spisovatel Jace Shoemaker-Galloway, který píše o netradičních svátcích. Původ nápoje se spojuje s rokem 1968, kdy vznikl alkoholický drink z brusinkové šťávy. Ten původně nesl název „Harpoon.“ Někteří však tvrdí, že koktejl podobný Comopolitanu existoval již na konci devatenáctého století.

Přestože se legendy o vzniku koktejlu liší, recept jako takový, je připisován barmance Cheryl Cook, která ho namíchala nav podniku na Floridě, někdy v roce 1985 či 1986. Růžový nápoj však nejvíce proslavila královna popu Madonna a následně americký seriál Sex ve městě. Poprvé se ho na televizní obrazovce napili v roce 1990.

Co budeme potřebovat:

  • 4 cl vodky
  • 4 cl Cointreau (pomerančový likér)
  • 4 cl brusinkového džusu
  • pár kapek citronové (nebo limetkové) šťávy

Postup:

Všechny ingredience vložíme do shakeru a důkladně protřepeme. Cosmopolitan podáváme v koktejlové skleničce ve tvaru písmena V, a to bez ledu. Ten nasypeme do sklenice ještě před podáváním, abychom sklenku vychladily. Led před nalitím drinku vysypeme. Skleničku můžeme ozdobit krystaly cukru a doplnit o plátek citronu, limetky či pomeranče.

Foto: pixabay.com/ Alexas_Fotos

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.