Organizátoři festivalu Praha pije víno, který se letos koná 18. – 19. května, pořádají ve středu 26. dubna od 18.00 warm-up v podobě vinného večírku na střeše Lucerny. Vstup na akci je pro všechny zcela zdarma. A protože toto místo mělo být původně hokejovým stadionem, celá akce je stylizovaná do sportovního klání, kde jsou hlavními hvězdami lahve toho nejlepšího autentického vína.

Hráči z tuzemska i zahraniční

Návštěvníci si budou moci užít jeden z nejúchvatnějších pohledů na Prahu a osobně se seznámit se špičkovými „hráči“ Autentistů. Kromě domácích „playerů“ se představí také hráči z Rakouska, Slovinska, Slovenska či Maďarska. V útoku pak zaperlí forwardi ze Champagne! Konkrétně třílitrové lahve Blanc de Noirs Brut z Jeroboamu nebo Vouette et Sorbée – Fidéle Brut Nature.

Z autentických vín se představí například:

Riva Arsiglia 2016 – Menti: autochtonní odrůda Garganega z vulkanického podloží z oblasti Veneto v Itálii. Mladá, svěží, šťavnatá, erupce chutí a vůní

Rebula 2012 Sveti Martin: první slovinský vinař v portfoliu VELTLÍN. Peter Stegovec a jeho čistá práce! Macerovaná Rebula plná života, která v sobě kloubí strádání v horkých létech a dlouhé zrání ve velkých sudech

Barbera 2016 – Guerila: energetický nápoj ze srdce Vipavské Doliny. Barbera z vinohradů položených 380 metrů nad mořem

Merlot 2007 – Horst Hummel: německý právník z Berlína nakládá tradičním vinařům v maďarské Villány

 

Vyzrálé hráče z vlastní líhně se rozhodl nasadit i spoluzakladatel festivalu Bogdan Trojak, návštěvníci se mohou těšit na EOS 2011, KOS 2012 a Twardowski 2012.

Svou exhibici předvedou i exotičtí míšenci, které dalo dohromady trenérské duo Tomatýno – barmani Tomáš a Matěj, kteří jsou známí z brněnských arén, jako jsou: Bar, který neexistuje, Super Panda Circus nebo 4 pokoje. V Praze se chystají vykopnout hned několik koktejlů na bázi vína.

Párty v předválečných outfitech

O jídlo na tribunách se postará TamarindTree se svým speciálním mužstevním menu. Na stadion dorazí dokonce i živá muzika. Nad Prahou se rozezní Alva Quartet, který hraje gypsy jazz, žánr s kořeny v cikánských maringotkách, pařížských kafírnách a swingových tančírnách.

Vchod na toto jedinečné klání je naproti vstupu do Velkého sálu, zvonit lze na zvonek KOBZA, následně se vyjede páternosterem úplně nahoru a pokračuje se po schodech až na vrchol. Hraje se za každého počasí, deštníky však nejsou na škodu.

Foto: pixabay.com/Gadini; PR/Praha pije víno

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.