Sváteční vánoční atmosféra na nás dýchá na každém kroku. S posledním měsícem v roce však často přichází i zimní mrazy a výrazně nižší venkovní teploty. Bojujte proti nim a prohřejte celý svůj organismus lahodnými horkými nápoji. A nemusíte se držet pouze zažité klasiky v podobě grogu či svařeného vína! Vyzkoušejte třeba spojení sladké čokolády, aromatické vanilky a kořeněného rumu a vychutnejte si drink, který vás ve svátečním období příjemně naladí. 

Studené počasí nás přemlouvá k tomu, abychom koktejly s ledem nahradili teplými nápoji. To ovšem neznamená, že se musíte vzdát lahodné chuti kořeněného rumu, ba naopak. Připravte si teplý míchaný drink, který v sobě skrývá chuť rumu Captain Morgan. Přidejte pár kapek vaječného likéru a nalaďte se na správnou notu předvánoční atmosféry.

Ingredience (na 1 drink):

  • 50 ml Captain Morgan Original Spiced Gold
  • 50 ml likér Baileys, či vaječný likér
  • 100 ml horké čokolády
  • 1 vanilkový lusk
  • šlehačka

Na slabém plameni nechte ohřát čokoládu a dochuťte ji semínky z vanilkového lusku. Připravte si vysoký hrnek a nalijte do něj vaječný likér a rum Captain Morgan. Přidejte čokoládu a dozdobit můžete také šlehačkou. Drink lze dochutit i skořicí nebo strouhanou čokoládou.

 

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.