Impozantní loupež v ženském podání, pořádná duchařina, odlehčující komedie o jedné nesebevědomé blondýně či epická záchrana dinosaurů. Česká kina v červnu slibují velkou rozmanitost. Vybrali jsme pro vás čtyři nejzajímavější tipy.

Debbie a její parťačky

Dnes už legendární filmovou sérii Dannyho parťáci zná si každý, kdo se trochu zajímá o filmy. Tento rok však převezmou otěže loupežnického umění výhradně ženy, konkrétně Debbie a její parťačky, které budou na původní sérii volně navazovat.

O režii filmu se postaral Gary Ross, který stojí za Městečkem Pleasantville nebo prvním dílem postapokalyptické série Hunger Games. A stejně jako poprvé před 17 lety měl jiný režisér – Steven Soderbergh k dispozici plno áčkových herců (George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon,…), tak podobně hvězdnou, akorát ženskou, sestavu poskládal dohromady nyní i Ross.

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter nebo zpěvačka Rihanna. Obsazení je na papíře opravdu působivé. Bude takový i film? Dannyho parťáci jsou přeci jen do jisté míry ve svém žánru kultem, a tak Debbie (Bullock) a spol. nečeká lehký úkol v tom, aby uspokojily publikum, byť se tentokrát bude skládat více z ženské části.

Premiéra: 7. června

Ghost Stories

Na své si v červnu přijdou i fanynky hororového žánru. Ghost Stories vypráví příběh profesora Phillipa Goodmana (Andy Nyman), který je vůči existenci duchů a nadpřirozeným jevům skeptický a snaží se světu racionálně vysvětlit, že nic takového neexistuje.

Když se ale setká se třemi vyděšenými lidmi, kteří si prožili své hororové zážitky, začne jeho víra v racionální svět postupem času ochabovat. Co, nebo kdo za všemi těmi strašidelnými jevy stojí? Možná si s sebou do kina vezměte i svůj protějšek, abyste se v napínavých scénách měly koho držet.

Premiéra: 7. června

Jsem božská

Amy Schumer patří v USA k nejslavnějším komediálním herečkám současnosti. „Potrhlá“ plnoštíhlá blondýna se objevila v kinech minulý rok, když natočila s Goldie Hawn Dámskou jízdu – dobrodružnou komedii, kde hlavní postava cestovala se svou matkou na dovolenou do Ekvádoru. Tam se však věci trochu zvrtly a matka s dcerou bojovaly s drsnými kriminálníky o přežití v nemilosrdné džungli.

Takřka po roce přichází Schumer do kin s novou komedií. Tentokrát si zahraje postavu Renee, která kvůli svému vzhledu bojuje s nízkým sebevědomím. Jednoho dne však upadne ve fitku na běžícím pásu na hlavu. Nehoda pro ni odstartuje zcela novou životní etapu. Renee si totiž myslí, že je rázem krasavice a podle toho se taky začne chovat. Rázem z ní sebevědomí jen prýští, ačkoliv si neuvědomuje, že ve skutečnosti je stále jen „ta obyčejná obtloustlá žena“, která nikoho nezajímá…

Premiéra: 21. června

Jurský svět: Zánik říše

Pokračování Jurského světa z roku 2015 opět slibuje silné momenty a prvotřídní záběry hodné velkého blockbusteru. Ačkoliv vás možná bude doma přemlouvat především muž, abyste na to společně šli, nemusíte se u toho vyloženě nudit.

Vizuální stránka dinosaurů a okolní scenérie bude na velkém plátně jistě oku lahodící. Kromě toho se ve filmu znovu objeví u žen čím dál populárnější herec Chris Pratt (Strážci Galaxie, Pasažéři). V dějové lince půjde především o záchranu dinosaurů, kterým kvůli aktivní sopce znovu hrozí kompletní vyhynutí. O bohaté emoce tedy bude v některých scénách jistě postaráno.

Premiéra: 21. června

Foto:depositphotos/Syda_Productions

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.